کد خبر 486075

مدیرعامل شرکت بهره برداری مترو:

هر بلیت مترویی که صادر می‌شود، مالکش مشخص خواهد شد

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از شخصی‌سازی بلیت‌های مترو خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایلنا، «فرنوش نوبخت» مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران درباره کنترل ورودی مسافران مترو با کارت ملی گفت: در تلاش هستیم در یک برنامه بلیت‌های مترو را شخصی‌سازی کنیم و هر بلیتی که صادر می‌شود، مالکیت آن مشخص شود، اما این در حد طرح است و تا بخواهد به مرحله اجرا برسد، زمانبر است.

او تصریح کرد: امکان شناسایی افراد مبتلا به کرونا را نداریم. ستاد کرونا باید درباره آن توضیح دهد، چرا که اطلاعات فنی درباره آن ندارم. 

نوبخت افزود: اما شناسایی مسافران فاقد ماسک توسط نرم‌افزارها انجام می‌شود، اما تقریبا همه مسافران مترو از ماسک استفاده می‌کنند. 

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران افزود: کارت ملی باید در ارتباط با گیت‌های مسافری باشد و این اقدام نیازمند کارشناسی بیشتر است، اما براساس برنامه‌های گذشته قصد شخصی‌سازی کارت‌های ملی را در دستور کار داریم. شخصی‌سازی کارت‌های مترو برای شناسایی مشتریان خوش حساب در گذشته مطرح شده بود، اما باید در این مورد خاص نیز برای آن کار کنیم و به همکارانمان ارجاع داده‌ام تا در این زمینه بیشتر کار کنند. 

او در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود، تعدادی از مسافران مبتلا به کرونا از دستفروشان بوده‌اند؛ چه اقدامی برای جلوگیری از حضور بیماران کرونایی در واگن‌ها صورت می‌گیرد؟ گفت: دستفروشی مساله اجتماعی است و دستفروشان در سطح خیابان نیز وجود دارند. آن‌ها از سطح جامعه و خیابان وارد مترو می‌شوند. این افراد برای ما حکم مسافر را دارند نه دستفروش و اگر شهروندان علاقه‌مند باشند از آن‌ها خرید می‌کنند و اگر نباشند خرید نمی‌کنند. 

نوبخت گفت: برخورد با دستفروشان نیز یک مساله اجتماعی است و برخورد سفت و سخت ممکن است، منجر به این شود که گفت‌وشنودهای جالبی اتفاق نیفتد و در نتیجه ما تذکر خود را می‌دهیم و راهنمایی می‌کنیم. برای ما بیشتر مساله ورود دستفروشان مرد به کابین بانوان مهم است که سعی می‌کنیم این مسئله را بیشتر مدنظر قرار دهیم. 

او با بیان اینکه اقدام برای دستفروشان مترو نیازمند مشارکت سازمان‌های مختلف است، گفت: انتظار داریم سازمان‌ها و نهادهای اجتماعی بیشتر به ما کمک کنند. 

نوبخت درباره بررسی آمار مسافران مترو در طی اعمال محدودیت‌های دو هفته‌ای گفت: بیشترین کاهش تعداد مسافر را شنبه هفته گذشته و در اولین روز محدودیت‌های کرونایی داشتیم و در آن روز ۵۴۰ هزار نفر از مترو استفاده کردند. شنبه این هفته ۵۷۰ هزار نفر از مترو استفاده کردند که نسبت به روزهای دیگر مقداری افزایش پیدا کرد، البته روز اولی که ادارت تعطیل شد، مترو شلوغ‌تر بود. 

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران درباره وضعیت اورهال قطارها گفت: در مترو وضعیت خوبی نداریم و به دنبال بودجه و از طرفی نیازمند حمایت بیشتر هستیم و با بندهای مختلف دولتی درصدد تحقق درآمد برای مترو هستیم، چرا که درآمدهای ما به شدت کاهش یافته است و غرفه‌های ما نیز تقریبا تعطیل شده‌اند و به غیر از بلیت و غرفه منبع درآمدی دیگری نداریم که در هر دو زمینه مشکل جدی داریم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر