کد خبر 483094

معاون خدمات شهری شهرداری تهران:

تهران با آمادگی کامل به استقبال بارندگی‌ها می‌رود

مجتبی یزدانی با بیان اینکه تمامی مسیل ها، رودخانه ها و رود دره ها در مناطق ۲۲ گانه پایتخت لایروبی شده اعلام کرد: امسال با آمادگی کامل و بدون دغدغه به استقبال بارندگی‌ها می‌رویم.

به گزارش اقتصادآنلاین، مجتبی یزدانی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری مانور برف روبی شهرداری منطقه ۵ که در بوستان ارم برگزار شد به خبرنگاران گفت:‌ به منظور خدمات رسانی مناسب به شهروندان امسال ۲۷۰ دستگاه تخصصی برف روبی در اختیار شهرداری مناطق ۲۲ گانه دادیم که بر اساس مساحت، شیب خیابان ها و تعداد بزرگراه ها در اختیار شهرداران مناطق قرار می گیرد.

وی افزود: در دو، سه سال اخیر از طریق سامانه ۱۳۷، ارتباطات مردمی، مرکز کنترل ترافیک، آتش نشانی و سابقه شهرداران آمادگی خود را بالا بردیم و هم اکنون هیچ نقطه حادی در زمان بارش برف و باران در پایتخت وجود ندارد.

معاون شهردار تهران ادامه داد:‌ لایروبی نقاط مشکل دار انجام شده و همچنین با همکاری معاونت عمرانی شهرداری تهران و معاونت عمرانی شهرداری مناطق نقاطی که نیاز به اقدامات عمرانی برای رفع مشکل بود انجام شد و هم اکنون در زمستان امسال دغدغه ای نخواهیم داشت و شهروندان تهرانی امسال بدون دغدغه زمستان را سپری خواهند کرد.

به گفته وی، به همت سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران ۲۴۴ دستگاه موتور پمپ در اختیار شهرداری های مناطق قرار گرفته که هر ناحیه از شهرداری مناطق به ۲ دستگاه موتور پمپ مجهز خواهند شد و همچنین در روزهای آینده نیز دستگاه های برف تکانی بصورت مکانیزه و همچنین امکانات وسایل بحران در اختیار شهرداری های مناطق قرار می گیرد.

یزدانی همچنین درباره ایستگاه های شن و ماسه در پایتخت نیز گفت: این ایستگاه در تمامی نواحی مناطق ۲۲ گانه شهر تهران راه اندازی شده  و در رمپ و روپ ها و نقاط حساس مخازن فلزی زرد رنگ و چوبی وجود دارد که مردم نیز در این زمینه مشارکت داشته باشند.

وی خاطرنشان کرد:‌ در شهرداری تهران یک ستاد برف روبی به ریاست شهردار تهران و در مناطق نیز به ریاست شهرداران مناطق تشکیل شده و در هر ناحیه یک یا دو ایستگاه شن و ماسه وجود دارد و به تشخیص شهرداران این ایستگاه ها افزایش پیدا می کند که امسال نسبت به سال های گذشته ایستگاه های شن و ماسه در مناطق ۲۲ گانه افزایش یافته است.

معاون شهردار تهران درباره برگزاری این مانور برف روبی در منطقه ۵ تهران نیز گفت: در این مانور شاهد هم افزایی شهرداری این منطقه با دستگاه های خدمت رسانی از جمله آتش نشانی، اورژانس، هلال احمر، پلیس راهور و پلیس بزرگراهی بودیم که در منطقه ۵ در نواحی و نقاط حساسی که سابقه بارش سنگین برف دارند سناریو تنظیم شده و در مجموع امسال در این منطقه با هم افزایی و برنامه ریزی مناسب مشکلی نخواهیم داشت.

مانور برف روبی شهرداری منطقه ۵ تهران- امروز پنجشنبه در بوستان ارم برگزار شد.

منطقه ۵ شهرداری تهران یکی از مناطق شهری تهران است که در شمال و شمال غرب کلان‌شهر تهران واقع شده‌است.

این منطقه از شمال به رشته‌کوه البرز، از جنوب به بزرگراه شهید لشگری و میدان آزادی، از شرق به بزرگراه اشرفی اصفهانی و بزرگراه محمدعلی جناح و منطقه ۲ شهر تهران در مجاورت طرشت و ستارخان و مرزداران و شهرک غرب و سعادت آباد و از غرب به منطقه ۲۲ شهر تهران، استادیوم آزادی محدود است و به بزرگراه های همت و حکیم و آبشناسان و باکری و ستاری و شیخ فضل‌الله نوری و لشگری و اشرفی اصفهانی و جناح دسترسی دارد.

پونک،  شهران،  آریاشهر،  مهران،  فرحزاد،  شهرزیبا،  جنت‌آباد،  باغ فیض،  سردار جنگل،  کن و سولقان،  شهرک آپادانا،  شهرک اکباتان و اشرفی اصفهانی از محله‌های معروف واقع در منطقه ۵ تهران هستند.

منطقه ۵ پایتخت به پهنه توسعه شهر تهران نیز معروف است.​

بیشتر بخوانید
ارسال نظر