کد خبر 464859

مدیر عامل شرکت مترو خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی خط‌۱۰ و توسعه شمالی خط ۷مترو در هفته جاری

علی امام از آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث خط ۱۰ و توسعه شمالی خط ۷ مترو در هفته جاری خبر داد و گفت: فاز یک خط ۱۰ شامل ۱۲ کیلومتر است و از نمایشگاه بین المللی تهران آغاز می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، علی امام از انجام مراسم کلنگ زنی و آغاز به کار ساخت خط ۱۰ مترو تهران و نیز توسعه شمالی خط ۷ در روز سه شنبه هفته جاری خبر داد.

به گفته مدیر عامل شرکت مترو، فاز نخست خط ۱۰ از نمایشگاه بین المللی آغاز شده و در مجموع ۴۳ کیلومتر است که در قالب ۵ فاز با یک برنامه ۵ ساله اجرا می شود.

او با اشاره به آنکه فاز نخست خط 10 به دو بخش 6 کیلومتری تقسیم شده است، گفت: بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، فاز نخست در مدت زمان 5 سال به اتمام خواهد رسید.

مدیرعامل متروی تهران همچنین با اشاره به آغاز عملیات اجرایی تونل ارتباطی و ایستگاه تبادلی خط ۱۰ به خط ۷ افزود: در حال حاضر بهترین خطی که می تواند به خط ۱۰ متصل شود، خط ۷ است.

امام با بیان اینکه تمام زمین های مربوط به فازهای اول و دوم پروژه احداث خط 10 مترو از طریق شهرداری مناطق در حال انجام مرحله واگذاری است، گفت: در حال رایزنی با شهرداران مناطق 2 و 3 برای پیگیری مقدمات آغاز عملیات اجرایی فازهای بعدی هستیم.

مدیرعامل مترو تهران در پایان از آغاز پروژه توسعه شمالی خط ۷ مترو تهران از میدان کتاب به سمت جنت آباد خبر داد و عنوان کرد: این مسیر شامل ۵ کیلومتر و ۳ ایستگاه با نام های اشرفی اصفهانی، دانشگاه آزاد و جنت آباد شمالی است و در انتهای آن نیز پارکینگ شمالی خط ۷ قرار گرفته است. از سال گذشته مطالعات این بخش از خط 7 پایان رسیده و طراحی‌های فاز یک آن نیز انجام شده است. به زودی ساخت تونل این ۳ ایستگاه آغازمی شود؛ برنامه ساخت ایستگاه‌ها نیز از مهرماه خواهد بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر