کد خبر 456910

مدیرعامل شرکت مترو تهران:

واریز کامل پول اوراق مشارکت مترو بعد از یکسال

مدیرعامل متروی تهران از پرداخت کل پول اوراق مشارکت سال ۱۳۹۷مترو، که بیش از یکسال در بانک آینده مانده بود، خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، علی امام  با اعلام خبر واریز تمامی مبلغ اوراق مشارکت سال ۱۳۹۷ از سوی بانک آینده پس از گذشت یکسال اظهار کرد: اوراق مشارکت سال ۱۳۹۷ به میزان ۱۳۰۰ میلیارد تومان توسط دو بانک عامل آینده و صنعت و معدن در ۳۱ تیرماه سال گذشته منتشر شد و به فروش رسید.

وی با بیان این‌که بخش کوچکی از این اوراق با عاملیت بانک صنعت و معدن به فروش رفت که در مهرماه سال گذشته پول آن را به حساب شهرداری واریز کردند که برای توسعه خطوط ۶ و ۷ به کار گرفته شد، اظهار کرد: اما متاسفانه بانک آینده که عاملیت ۹۱۰ میلیارد تومان را برعهده داشت، به دلایل مختلف وثیقه‌های شهرداری را نپذیرفت و این پول به مدت یکسال در حساب بانک آینده باقی ماند.

مدیرعامل متروی تهران با بیان این‌که حدود سه هفته پیش با تلاش معاونان مالی و حمل و نقل شهرداری و مدیران بانک آینده ، ضمانت‌نامه بین بانکی برای آزادسازی ۵۰ درصد سهم شهرداری انجام شد، تصریح کرد: براساس قانون ۵۰ درصد این اوراق را دولت باید تضمین می‌کرد که نهایتا در هفته گذشته با استناد به مصوبه شورای شهر تحت عنوان بسته «محرک اقتصادی» توانستیم ۵۰ درصد پول باقی‌مانده را نیز آزادسازی کنیم و حالا ۹۱۰ میلیارد تومان از پول متروی تهران که در اختیار بانک آینده بود آزاد شد.

وی با بیان این‌که براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و برنامه عملیاتی که از ابتدای سال جاری تهیه شد نسبت به تکمیل و توسعه خطوط مترو اقدام خواهیم کرد، گفت: متعهد شدیم که ۱۲ ایستگاه مترو در خط ۶، ۷ و ۳ تا پایان سال راه‌اندازی کنیم و همچنین دو پست برق نیز در خطوط ۳ و ۷ راه‌اندازی شود.

امام ابراز امیدواری کرد با این ۹۱۰ میلیارد تومان و بهای ۱۰۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۱۳۹۹ و همچنین دریافت حداقل ۵۰ درصد بودجه مصوب مترو در شهرداری بتوانیم ۱۲ ایستگاه خطوط ۳، ۶ و ۷ را افتتاح کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری