کد خبر 455698

توضیحات عضو شورا در مورد چرایی عدم دعوت از حناچی در جلسات هیات دولت

عضو شورای اسلامی شهر تهران در مورد چرایی عدم دعوت از حناچی برای حضور در جلسات هیات دولت توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین، خلیل آبادی درباره چرایی عدم حضور حناچی شهردار تهران در جلسات هیات دولت گفت: شهرداری‌ها در کل کشور خدمات زیادی به دولت ارائه می کنند و این دو برای حل مشکلات در کنار یکدیگر هستند و در تهران نیز رابطه دولت و شهرداری کاملا صمیمانه است. به گونه‌ای که شهردار تهران در جلسات هیات دولت شرکت می‌کرد.

در این زمینه بخوانید

روحانی هنوز حناچی را به جلسات هیئت دولت راه نداده است!

واکنش حناچی به خبر دعوت نشدنش به هیئت دولت

درهای بسته هیئت دولت به روی شهردار تهران

وی با بیان این که حناچی از زمانی که به عنوان شهردار تهران منصوب شد همواره در جلسات هیات دولت شرکت می‌کرد گفت: اما اخیرا در چند جلسه اخیر، وی به جلسات دعوت نشده است که احتمال می‌دهیم این عدم دعوت به موضوع تخریب ساختمان نهاد ریاست جمهوری در جماران برمی‌گردد.

وی با بیان این که بعد از تخریب این ساختمان دیگر حناچی به جلسات هیات دولت دعوت نشد و شاید این مسئله بر روی روابط دولت و شهرداری تاثیر گذار بوده، گفت: البته شهردار تهران عضو مهمان هیات دولت است و با اختیار دولت به این جلسات دعوت می‌شود. اما معمولا مرسوم بوده که شهردار نیز در جلسات باشد و امیدواریم هر چه سریعتر این مشکلات حل شود چرا که تهران به دلیل پایتخت بودنش نیازمند رابطه متقابل با دولت است.

وی افزود: البته اخیرا دولت در مورد اوراق مشارکت مترو کمک زیادی به شهرداری کرده و این طور نیست که حالا که شهردار در جلسات شرکت نمی‌کنند دولت هم خدمات نمی‌دهد؛ اما این موضوع در افکار عمومی و رسانه‌ها بازتاب زیادی داشته است و امیدواریم دولت تدبیر کنند تا این مسئله نیز حل شود.

خلیل آبادی که در یک برنامه تلویزیونی صبحت می‌کرد در خصوص ماجرای تخریب ملک جماران گفت:  در جماران محدودیت ارتفاع وجود دارد که ملکی متعلق به نهاد ریاست جمهوری در حال ساخت بوده که به این محدودیت ارتفاع توجه نکرده و یک طبقه اضافه تر ساخت که این مسئله باعث شد که همکاران ما جلوی این تخلف بایستند و ارتفاع مازاد را تخریب کنند.

وی ادامه داد: برای ما همه مردم ، همه نهادها و همه ارگان‌ها در برابر قانون یکسان هستند و نباید از تخلف هیچ یک چشم پوشی کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری