کد خبر 450823

در حاشیه صحن شورا مطرح شد؛

واکنش حناچی به خبر دعوت نشدنش به هیئت دولت

شهردار تهران دعوت نشدن به جلسات هیئت دولت را تکذیب کرد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ «پیروز حناچی» شهردار تهران در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص عدم حضورش در جلسات هیات دولت گفت: نه، دعوت‌نامه‌های دولت را دریافت می‌کنم، ممکن است در اجرا در بعضی مسائل نقطه نظراتی وجود داشته باشد، اما هدف دولت و ما اجرای قانون است.

حناچی همچنین درباره اخطارهای صادر شده به کلینیک سامان گفت: قبل از این حادثه ۴ اخطار برای این ساختمان صادر شد که یکی از آنها مربوط به ماده ۱۰۰ بود و اخطارهای دیگر مربوط به آتش نشانی و منطقه بوده است.

شهردار تهران با بیان اینکه خلا قانونی در این زمینه وجود دارد گفت: برخی معتقدند اگر شهرداری مقام ضابط قضایی داشت می توانست اقدامات بهتری را انجام بدهد که این موضوع هم باید بررسی شود.

حناچی اضافه کرد: یک لایحه دراین باره در دولت مطرح است و با رایزنی هایی که انجام شده این حادثه را به یک اصلاح قانونی تبدیل خواهیم کرد.

حناچی با بیان اینکه یکی از مشکلات این است که موارد ناایمنی که به مالکین ابلاغ می شود اگر نسبت به رفع آن اقدام نکنند، کسی در قانون آنها را پیگیری نمی کند و اگر از اینگونه موارد درس نگیریم موارد ناایمن دیگری را شاهد خواهیم بود.

شهردار تهران درباره سهم شهرداری در این حادثه گفت: تعیین میزان قصور و تقصیر با دستگاه قضایی کشور است اما من می دانم که همکاران بنده در گلوگاه های حساس مسوولیت خود را انجام داده اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری