کد خبر 453682

امروز در صحن شورا مطرح شد:

اتمام بررسی آیین نامه پایش لحظه‌ای حریق/ هاشمی: در زایش مشکل ایجاد نکنیم

اعضای شورای شهر تهران بررسی جزییات آیین نامه موضوع ماده ۷مصوبه تامن منابع مالی پایدار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و راهکارهای ارتقا کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران را به پایان رساندند.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ در جلسه هفته گذشته صحن علنی شورا کلیات طرح الزام شهرداری تهران به ایجاد سامانه برخط پایش ایمنی ساختمان‌های موجود در پایتخت را در برابر خطر آتش‌سوزی به تصویب رسید و در جلسه امروز جزییات و پیشنهادات این طرح مورد بررسی قرار گرفت. در این طرح شهروندان به طور اختیاری و در صورتی که متقاضی استفاده از سامانه هشدار سریع آتش‌سوزی باشند، می‌توانند با پرداخت هزینه که کف آن 30هزار تومان و سقف آن 40 میلیون تومان است، نسبت به نصب آن اقدام کنند.

محمد سالاری، رییس کمیسیون شهرسازی و معماری شهرداری تهران حین بررسی آیین نامه موضوع ماده 7مصوبه تامن منابع مالی پایدار سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و راهکارهای ارتقا کمی و کیفی تجهیزات و آموزش شهروندان شهر تهران پیشنهاد داد که؛ در متن این آیین نامه آمده آنهایی که متقاضی دریافت خدمات ایمنی هستند می‌توانند از آن بهره ببرند، من معتقدم اختیاری بودن این آیین‌نامه الزام اجرایی نخواهد داشت و باید آن را اجباری کنیم، حداقل ساختمان‌های پرخطر اجباری شوند تا اثرات آن در شهر مشهود باشد.

اما حسن رسولی، دیگر عضو شورای شهر تهران در مخالفت با این پیشنهاد گفت: ما در حال تامین بهای خدمات هستیم و نمی‌شود در این آیین‌نامه و به این شکل نسبت به الزام‌آور کردن آن اقدام کنیم.

زهرا صدراعظم نوری، رییس کمیته ایمنی و مدیریت بحران شورای شهر نیز تاکید کرد: مطابق قوانین مقررات ملی ساختمان همه شهروندان باید نسبت به ایمن‌سازی ساختمان‌هایشان اقدام کنند و در پایان کار هم لحاظ شده است. این آیین‌نامه شهرداری را ملزم می‌کند سامانه‌ای طراحی کند که به صورت آنلاین وقوع حریق را پایش کند و این جزو الزامات برای همه ساختمان‌ها نیست.

محسن هاشمی، رییس شورای شهر تهران نیز در واکنش به این پیشنهاد گفت: اگر بخواهیم از تمام اشخاص حقیقی و حقوقی بهای این خدمات را بگیریم آنوقت هر کس در بیمارستان به دنیا آمد، باید هزینه پرداخت کند. این موضوع زایش را دچار مشکل می‌کند.

او در حالی که میخندید گفت: باید در بیمارستان‌ها سازمان آتش نشانی دفتر بزند تا هرکسی به دنیا آمد به ما پول دهد و بعد وارد جامعه شود.

درد نهایت محمد سالاری این پیشنهاد و دو پیشنهاد دیگر که مطرح کرده بود را پس گرفت و بررسی جزییات آیین‌نامه به پایان رسید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری