کد خبر 451088

ایجاد مترو حوالی بوستان ارتش؛ به شرط مصوبه شورای عالی ترافیک

مدیرعامل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه گفت: برای تغییر مسیر متروی منتهی به بوستان ارتش، به مصوبه شورای عالی ترافیک نیاز است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، علی امام  درباره طرح پیشنهاداتی درباره تغییر مسیر در متروی منتهی به بوستان ارتش اظهار کرد: طرح جامع حمل و نقل ریلی تهران اواخر سال گذشته در شورای عالی ترافیک به تصویب رسید؛ اگر قرار باشد تغییری در آن رخ دهد، ابتدا باید سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران توجیه‌پذیر بودن یا نبودن آن را بررسی کند.

وی  با بیان اینکه برای تغییر مسیر خطوط مترو باید مراحل قانونی طی شود، ادامه داد: انجام اصلاحات در طرح جامع باید در شورای عالی ترافیک تصویب شود بر این اساس اگر شورای شهر تهران یا معاونت حمل و نقل و ترافیک تغییری مدنظر داشته باشند با طی شدن مسیر قانونی از سوی سازمان حمل و نقل و ترافیک و تصویب آن در شورای عالی ترافیک، موضوع به شرکت مترو ابلاغ می شود. 

طبق توافق بین شهرداری تهران و ارتش، قرار است پادگان 06 به یک بوستان 35 هکتاری تبدیل شود؛ محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه این بوستان به دلیل اینکه جاذبه سفر ایجاد می‌کند قطعاً باید با دسترسی از طریق شبکه حمل و نقل عمومی به صورت موثر و معناداری به آن توجه شود، گفت: دسترسی مردم به ایستگاه‌های متروی منتهی به این بوستان به گونه‌ای باشد که شهروندان بدون خودرو هم بتوانند در آن حضور یابند.

وی ادامه داد: نظر من نیز این بوده که تغییراتی در خطوط مترو و ایستگاه‌های آن ایجاد شود، در این صورت تأثیرات مثبتی در کاهش ترافیک ایجاد خواهد شد البته یک سری زیرگذر و روگذر هم قرار است طبق تأکید شورای عالی شهرسازی، برای دسترسیهای مختلف ایجاد شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری