کد خبر 449680

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در گفت و گو با اقتصادآنلاین:

پرونده شیمیایی فروش‌ها تا دو ماه دیگر در تهران بسته می‌شود/ آخرین وضعیت کنترل زاد و ولد موش

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران گفت: تا دوماه آینده تمام شیمیایی‌فروش‌ها تهران از شهر خارج می‌شوند.

اقتصاد آنلاین-فائزه مومنی؛ علی مفاخریان در پاسخ به پرسشی درباره سرانجام انتقال صنایع آلاینده از شهر به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: شیمیایی فروش‌ها با همکاری نیروی انتظامی در حال انتقال و تخلیه انبارها خود در ناصرخسرو هستند. ظرف یک یا دوماه آینده پرونده حضور شیمیایی فروش‌ها در تهران بسته و همه به بیرون از شهر منتقل می‌شوند.

او ادامه داد: بعد از انتقال کامل شیمیایی فروش‌ها به سراغ انتقال اوراقچی‌های میدان شوش خواهیم رفت و به مرور آن‌ها نیز منتقل می‌شوند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران همچنین درباره آخرین وضعیت مبارزه با موش‌ها گفت: در مورد موش‌ها مبارزه جدی شروع شده است، از سم نانو استفاده می‌شود و میزان کشف اجساد موش‌ها افزایش پیدا کرده است.

مفاخریان با بیان اینکه موش از خیابان‌های تهران حذف شدنی نیست، اضافه کرد: کاری که ما می‌کنیم کنترل زاد و ولد آن‌ها است تا از حد متعارف خارج نشده و تعداد آن‌ها را در یک عدد ثابتی نگه داریم.

او در ادامه و در پاسخ به پرسشی درباره آخرین وضعیت ساماندهی سگ‌های ولگرد اظهار کرد: در این مدت سعی کردیم زیرساخت‌های نقاهتگاه را توسعه دهیم، به نحوی که ایجاد شبکه فاضلاب آن به طول یک کیلومتر در حال اجرا است، سایبان و فضای سبز احداث خواهد شد و برای کنترل دما مه‌پاش نصب می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به فراخوانی برای جذب سگ‌‌ها در نقاهتگاه‌ها شهرداری تهران به وسیله اشخاص علاقه‌مند، گفت: همچنین با همکاری شرکت‌های دانش بنیان در حال تهیه قلاده‌هایی مجهز به GPSهستیم که موقعیت و شرایط زنده بودن سگ‌ها را به ما نشان دهد.

مفاخریان اضافه کرد: در عین حال بنا داریم با تزریق میکرو‌چیپ به زیر پوست سگ‌ها، آن‌ها را شناسنامه‌دار کنیم به نحوی که بیماری‌های سابق سگ و تمام ویژگی‌ها مربوط به او قابل تشخیص باشد.

او همچنین گفت که شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران در حال همکاری دوجانبه با دامپزشکی برای ارائه خدمات عقیم‌سازی در مناطق شرقی و غربی تهران و همچنین راه‌اندازی برخی خودروهای ویژه برای این کار است.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل در نهایت به موضوع صدور مجوز برای ون‌کافه‌ها و بهره‌برداری از فضای مازاد پیاده‌روها اشاره کرده و گفت: بنا داریم از طریق صندوق کارآفرینی امید به صاحبان ون‌کافه‌ها تسهیلاتی ارائه کنیم و در عین حال با صدور مجوز برای آن‌ها، نحوه فعالیت‌شان را قانونی و بهداشتی کنیم تا شهروندان برای استفاده از آن‌ها، آرامش خاطر داشته باشند.

مفاخریان در پایان گفت: همچنین در پیاده‌روهایی که رفت و آمد شهروندان را دچار مشکل نمی‌کند، 10 صنف اعم از کبابی‌ها، بستنی‌فروش‌ها،گل‌فروشی‌ها، صنایع دستی و غیره می‌توانند با حفظ حریم مغازه‌ها به فعالیت بپردازند تا بدین نحو به حیات شهری تهران نیز کمک شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری