کد خبر 443223

مدیرعامل متروی تهران در گفت‌و‌گو با اقتصاد آنلاین:

شرط احداث ۸ایستگاه مترو تا پایان سال/ نهایی شدن توافق میان بانک آینده و شهرداری برای واریز درآمد اوراق مشارکت

مدیرعامل متروی تهران از نهایی شدن توافق میان بانک آینده و شهرداری تهران برای واریز ۹۱۰میلیارد تومان درآمد حاصل از فروش اوراق مشارکت به حساب مترو خبر داد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی ؛ علی امام در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا قول احداث ایستگاه‌های جدید به دلیل تامین منابع مالی بوده است، به خبرنگار اقتصاد آنلاین گفت: دربازدیدی که معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران به همراه مدیردفتر شهردار از خط 6مترو داشتند، اعلام کردیم که در صورت تامین یک هزار و 450میلیارد تومان پول، تا پایان سال 8ایستگاه افتتاح خواهد شد.

او با اشاره به اسامی ایستگاه‌هایی که احتمالا تا پایان سال احداث می‌شوند، ادامه داد: دو ایستگاه در 10کیلومتر بهره‌برداری شده خط 6 مترو (امیرکبیر و شهید رضایی) و 6ایستگاه در شمال خط حد فاصل تربیت مدرس تا ستاری احداث خواهد شد.

مدیرعامل متروی تهران در پایان گفت: معتقدم منابع لازم برای احداث ایستگاه‌های جدید وجود دارد زیرا 450میلیارد تومان از اوراق مشارکت 97 ، 450میلیارد تومان از اوراق مشارکت 98 به همراه 200میلیارد توما از مجتمع‌های ایستگاهی به این موضوع اختصاص داده شده که در صورت تحقق کار را جلو خواهد برد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر