کد خبر 421152

رسولی اعلام کرد؛

کاهش ۲۵درصدی وابستگی بودجه سازمان و شرکت‌های شهرداری

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران، گفت: بر اساس تصمیم اتخاذ شده، وابستگی بودجه شرکت‌ها و سازمان‌ها به شهرداری تهران در سال ۹۹ در حد ۲۵ درصد کاهش خواهد یافت.

به گزارش اقتصادآنلاین، سید حسن رسولی در بررسی لایحه بودجه شهرداری تهران، سازمان و شرکت های تابعه (بخش درآمد، منابع و تبصره ها) ضمن خسته نباشید به تمامی مدیران و پرسنل شهرداری که برای پیشگیری از شیوع کوروناویروس در تلاش هستند، اظهار کرد: خدمت شهروندان تهرانی عرض می کنم نمایندگان شما در شورای شهر تهران و حوزه مدیریت شهری ضمن اینکه به ضرورت پیشگیری از شیوع ویروس توجه دارند اما لحظه‌ای از انجام وظایف خود غفلت نمی‌کند و تمامی امور در حوزه مدیریت شهری طبق برنامه زمان‌بندی در حال انجام است. 

وی ادامه داد: یکی از وظایف مهم شورای شهر تهران نهایی کردن لایحه بودجه است. بر اساس برنامه زمان‌بندی حداکثر باید تا پایان اسفندماه لایحه بودجه سال ۹۹ شهرداری تهران نهایی شود، امیدواریم با همکاری اعضای این امر محقق شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اظهار کرد: در جلسه گذشته که لایحه شهرداری به بحث گذاشته شد، تغییراتی در این لایحه متناسب با نظر توسط کمیسیون ها در لایحه ایجاد شد. براین اساس رقم منابع درآمدی در لایحه بودجه ۳۰ هزار و ۵۷۴ میلیارد و ۱۸۲ میلیون تومان تعیین شد که نسبت به لایحه ارسالی شهرداری ۳۷۴ میلیارد تومان رشد دارد. 

وی با بیان اینکه بودجه تعیین شده در لایحه شهرداری نسبت به بودجه مصوب سال ۹۸ با متمم آن ۲۶ درصد افزایش یافته است، تاکید کرد: در بحث مصارف و هزینه‌ها متناسب با راهبردهای شورای شهر تهران تغییراتی حاصل شد. بر این اساس۳۰ میلیارد تومان در ردیف کمک بودجه شهرداری به پلیس راهور اضافه شد، همچنین در حوزه معماری و شهرسازی با مصوبه شورا و تمرکز بر پروژه‌های تحقق پذیر اولویت محور ۱۵۰ میلیارد تومان برای دو پروژه ساماندهی محله کن‌ و فرحزاد و نیز طرح نیلوفری مناطق ۱۷ و ۱۸ شهرداری تهران تخصیص یافت تا اعتبار در این سرفصل به ۳۷۳ میلیارد تومان افزایش یابد.

وی ادامه داد: درآمدهای پایدار شهرداری تهران در سال آینده در صورت تحقق بودجه به مرز ۳۹ درصد کل بودجه افزایش خواهد داد. همچنین از مجموع بودجه مصوب ۴۷ درصد سهم بخش تملک و دارایی ها و پروژه های عمرانی، ۳۷ درصد سهم هزینه‌های جاری و مابقی نیز صرف پرداخت دیون خواهد شد.

رسولی با اشاره به اینکه یک سوم بودجه سال ۹۹ یعنی ۱۰ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به ۱۰۴ پروژه اولویت محور و تحقق‌پذیر بر مبنای مصوبات برنامه سوم توسعه شهر تهران اختصاص خواهد یافت، اعلام کرد: مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان برای اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس توسعه محلی اعتبار تعیین شده تا با همکاری مردم و شورایاری‌ها شاهد تغییرات محسوس در بهسازی و ارتقای کیفیت محلات باشیم.

نائب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تصریح کرد: بر اساس راهبرد تعیین شده در حوزه مدیریت شهری بیش از ۵ هزار میلیارد تومان بودجه سال ۹۹ برای توسعه حمل و نقل عمومی، زیر ساخت ناوگان عمومی و بهره‌برداری تخصیص خواهد یافت. در حوزه کوچک سازی شهرداری اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومانی در نظر گرفته شده است با این رقم امکان خارج شدن حدود۳هزار و ۴۰۰ نفر از کارکنان شهرداری از طریق بازنشستگی در موعد مقرر، بازنشستگی پیش از موعد و تشویقی فراهم می‌گردد. 

وی گفت: بر اساس تصمیم اتخاذ شده، وابستگی بودجه شرکت‌ها و سازمان‌ها به شهرداری تهران در حد ۲۵ درصد و کمک زیان دریافتی سازمان‌ها و شرکت‌ها به شهرداری ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت و مقرر شد ۴۵۰۰ میلیارد تومانی برای پرداخت دیون به اشخاص حقیقی و حقوقی توسط شرکت ها و سازمان های وابسته به شهرداری تهران تامین شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر