کد خبر 278102

رئیس شورای شهر تهران:

ساخت پلاسکو به بنیاد مستضعفان مربوط است نه شهرداری/ افتتاح زودرس خط۷ مترو در دوره قالیباف

رئیس شورای شهر تهران به سوالات مختلف از جمله کلنگ زنی پلاسکو، برگزاری الکامپ و ... پاسخ داد.

اقتصادآنلاین - فائزه مومنی؛ محسن هاشمی ظهر امروز با حضور در جمع خبرنگاران با اشاره به جزییات جلسه امروز گفت: در جلسه امروز لایحه کاهش تخلفات ساختمانی که چندی پیش به تصویب رسید مجددا مورد بحث قرار گرفت تا جزییات آن بررسی شود و نهایتا با ارائه چند پیشنهاد تصویب شد.

وی با بیان این که سالاری رئیس کمیسیون ماده 7 نیز هشت پرونده باغات را برای تعیین تکلیف به صحن شورای شهر آورد، گفت: شش پرونده باغ تشخیص داده شد و در یک پرونده نیز اعضای شورا رای به غیر باغ بودن ملک مورد نظر ارائه کردند.

وی در مورد سخنان استاندار مبنی بر کلنگ‌زنی ساختمان پلاسکو در عید فطر گفت: مالک پلاسکو که بنیاد مستضعفان است برای آن که این ملک را دوباره بسازد خواسته هایی را مطرح کرده که پاسخگویی به آن خواسته ها مشکل است. ضمن اینکه این موضوع کاملا مربوط به بنیاد است و از آنجایی که این ملک متعلق به یک ارگان است این موضوع را از صاحب ملک و نه شهرداری بپرسید.

رئیس شورای شهر تهران در مورد سرانجام برگزاری نمایشگاه الکامپ در محل نمایشگاه‌های بین المللی، گفت: قرار نیست که نمایشگاههای پرمخاطب در داخل شهر تهران برگزار شود و من با رئیس نمایشگاه بین المللی صحبت کردم و وی اعلام کرد که این نمایشگاه از آنجایی که کاملا تخصصی دیده شده و فقط شرکت های ایرانی هستند به مانند گذشته پرمخاطب نیست.

وی در پاسخ به این سوال که عنوان شده نمایندگان 17 کشور در الکامپ شرکت می کنند به شوخی گفت: این که خوب است ما حدود 200 کشور داریم و حالا حضور 17 کشور چیزی نیست و شاید یکی از دستاوردهای تحریم عدم حضور کشورهای خارجی در نمایشگاهها باشد که زیاد شلوغ نشود. البته باید صحبت های مدیر عامل نمایشگاه بین المللی را بررسی کنیم و من به مدیر عامل وقت گفتم که عدم برگزاری نمایشگاههای پرمخاطب در داخل شهر به دلیل مشکلاتی که دارد خواسته رئیس جمهور ، وزیر صنعت و همه نمایندگان مردم است.

هاشمی در مورد برخی از شایعات مبنی بر این که در طرح ادامه خط 7 با واحد علوم تحقیقات هاشمی نقش دارد، گفت: این سوال انحرافی است چرا که من دیگر در دانشگاه آزاد نیستیم. اما دقت داشته باشید که توسعه خطوط مترو در سرشاخه ها امری طبیعی است و در جلسه ای که در مورد امتداد خط 7 تا جنت آباد به درخواست شهردار منطقه 2 و 5 برگزار شد تفاهم نامه شهردار اسبق تهران و رئیس سابق دانشگاه آزاد مبنی درخواست دانشگاه آزاد مطرح شد.

وی با بیان این که 40 هزار نفر در دانشگاه آزاد تحصیل می کنند پیشنهاد داده شد که خط 7 با احداث 3الی 4 ایستگاه به جنت آباد برسد و حتی پیشنهاد شد مترو از میدان کتابی به خیابان کاج و از آنجا به نمایشگاه بین المللی کشیده شود تا بخش زیادی از ترافیک شمال تهران، ولنجک، نمایشگاه بین المللی ، سعادت آباد و شمال منطقه 5 حل شود.

وی در مورد سرانجام افتتاح خط 7 گفت: در دوره قالیباف اتفاقی که در خط 7افتاد ، افتتاح زودرس بود و همان موقع نیز در شورای چهارم بحث در این خصوص داغ بود و حتی به مشاجره کشیده شد و طبیعی است مدیریت جدید مسئولیت امنیت خطی را که شهروندان را دچار مشکل می کند را نمی پذیرد.

هاشمی با بیان این که در بازدیدی که از خط 7 داشتم نشان داد که در زمان مشخص و محدود نمی توان نسبت به ایمن سازی این خط اقدام کرد و به همین دلیل نسبت به ایمن‌سازی آن اقدام شد، گفت: شهردار تهران نیز صبح امروز از این خط بازدید کرد و انشاء الله در تابستان 6-7 کیلومتر از خط 7 که سیگنالینگش تکمیل شده افتتاح می شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر