اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

صفر تا صد خرید کلیه در ایران / قیمت یک کلیه چند؟

برخی از فروشندگان کلیه اذعان دارند به دلیل مشکلات مالی حاضرند با ۵۰۰میلیون تومان کلیه خود را به فروش برسانند؛ البته هستند بسیاری از افراد که آنچنان غرق در مشکلات شده‌اند که حاضرند با هر قیمتی که خریدار بتواند پرداخت کند، کلیه خود را بفروشند.

صفر تا صد خرید کلیه در ایران / قیمت یک کلیه چند؟

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ هر ساله بیماران کلیوی زیادی در سرتاسر جهان جان خود را از دست می‌دهند؛ پیوند کلیه تنها راه زندگی بخشیدن به برخی از این بیماران است؛ در سایر کشورهای دنیا، اگر بیماری بخواهد با پیوند کلیه به زندگی بازگردد، چاره‌ای ندارد جز اینکه در صف اهدای کلیه منتظر بماند؛ اما در ایران موضوع کمی متفاوت بوده و چند سالی است که خرید و فروش کلیه در کشور رونق فراوانی گرفته و این تجارت دردناک روز به روز پررونق‌تر از قبل می‌شود.

چوب حراج بر اعضای بدن

قطعا چند سال قبل و با راه رفتن در خیابان، آگهی‌هایی تحت عنوان خرید و فروش کلیه را دیده‌اید. هرچند هنوز هم در برخی از خیابان‌ها آگهی‌های کاغذی وجود دارد، اما رفته رفته و با گسترش استفاده از فضای مجازی، این آگهی‌ها هم به‌روز شده و پا به فضای مجازی گذاشته‌اند. جالب است بدانید ایران تقریبا تنها کشوری است که خرید و فروش اعضای بدن در آن منع قانونی ندارد و در سایر کشورها نمی‌توان با نصب و منتشر کردن یک آگهی به راحتی چوب حراج بر اعضای بدن زد.

تجارتی که در کمتر از نیم قرن رونقی صد ساله گرفت!

شاید به درستی نتوان زمان آغاز خرید و فروش کلیه را مشخص کرد؛ اما اولین عمل پیوند کلیه در جهان سال1954، یعنی حدود 67سال قبل انجام شد؛ اولین عمل پیوند کلیه در ایران هم در سال 1347و یا 53سال پیش ثبت شد و از آن زمان تاکنون بیش از 40هزار عمل پیوند کلیه در ایران انجام شده است. همچنین گفته می‌شود که نقطه آغاز خرید و فروش کلیه در کشور ما، به سال‌های بعد از انقلاب برمی‌گردد؛ در نتیجه می‌توان گفت: عمر این تجارت در کشور به نیم قرن هم نمی‌رسد؛ اما این تجارت جوان، در کشور و خصوصا در سال‌های اخیر، چنان رونقی گرفته که دیگر هیچ چیز نمی‌تواند جلودار آن باشد و حتی سال‌های گذشته در مصاحبه برخی از مسئولان گفته شده که ما دیگر حریف برخی از موسسات برای جلوگیری از خرید و فروش کلیه نیستیم.

خرید و فروش کلیه در ایران از کجا شروع شد؟

اگر بخواهیم به طور دقیق به این پرسش که خرید و فروش کلیه در کشور از کجا آغاز شد، پاسخ دهیم، باید به اواخر دهه60 بازگردیم؛ ایران تا پیش از انقلاب در شبکه تبادل اعضا حضور داشت؛ اما پس از انقلاب این امکان از کشور سلب شد و در نتیجه اعضای بدن باید در خود کشور تامین می‌شد.

در اواخر دهه60، تقاضا برای کلیه بسیار بالاتر از عرضه آن بود و به همین دلیل نیز دولت برای تشویق افراد به اهدای کلیه، مبلغی به عنوان حق ایثار به افراد اهدا می‌کرد. مبلغ حق ایثار در آن زمان چیزی حدود یک میلیون تومان بود؛ اما به مرور زمان، این رقم نمی‌توانست مشوقی برای ترغیب افراد به اهدای کلیه باشد و به همین دلیل اهداکننده و دریافت‌کننده کلیه، بین خود نیز مبلغی رد و بدل می‌کردند و این آغازی بر شکل‌گیری بازار خرید و فروش کلیه به شکل کنونی بود.

راه‌های خرید و فروش کلیه در ایران چیست؟

همانطور که گفته شد خرید و فروش کلیه در ایران منع قانونی ندارد؛ به همین دلیل افراد از طرق مختلف اقدام به این کار می‌کنند؛ یکی از راه‌های خرید و فروش کلیه نصب آگهی در فضای مجازی و یا خیابان‌ها است؛ در این صورت خریدار و فروشنده به صورت مستقیم با یکدیگر ارتباط گرفته و خرید و فروش کلیه انجام می‌شود.

فروش کلیه

همچنین برخی از موسسه‌های غیرقانونی نیز برای خرید و فروش کلیه در کشور فعالیت دارند؛ یکی از دلالان که در حوزه خرید و فروش اعضای بدن فعالیت دارد به اقتصاد آنلاین گفت: برای فروش کلیه شما دو راه بیشتر ندارید؛ یا از طریق انجمن اقدام می‌کنید و مبلغ پایینی دریافت خواهید کرد و یا ما با قیمت بالا کلیه‌ را از شما خواهیم خرید؛ هر چند این موسسات کلیه را با قیمتی بالاتر از انجمن خریداری می‌کنند، اما ریسک اعتماد به آن‌ها بسیار بالاست.

مراجعه به انجمن خیریه کلیه ایران روش دیگری است که افراد می‌توانند برای اهدای کلیه از آن استفاده کنند؛ این انجمن در ازای اهدای کلیه، مبلغی را هم به فرد اهداکننده پرداخت می‌کند و حتی در این بین ممکن است دریافت‌کننده مبلغی به جز مبلغ انجمن به اهداکننده اعطا کند؛ در میان روش‌های خرید و فروش کلیه در ایران، این روش ریسک بسیار پایین‌تری را برای اهداکننده و دریافت‌کننده به همراه خواهد داشت.

یک کلیه در ایران چند؟

قیمت یک کلیه بین 18 تا 500میلیون تومان متغیر است و بسته به اینکه فرد چه طور کلیه خود را بفروشد، مبالغ متفاوتی به او پرداخت خواهد شد؛ هنگامی که کلیه به صورت توافقی بین دو فرد خرید و فروش شود، مبلغ پرداخت‌شده، همانی است که بین دو طرف توافق می‌شود و به صورت معمول این رقم از 100میلیون تومان شروع شده و می‌تواند تا 400میلیون تومان و حتی بیشتر هم برسد و همه چیز کاملا بستگی به خود فروشنده و خریدار دارد.

برای مثال در یکی از آگهی‌های فضای مجازی یک فروشنده نوشته بود به علت مشکلات مالی حاضر است کلیه خود را با 100میلیون تومان به فروش برساند و اگر خریدار نتواند این مبلغ را بدهد، کمتر هم می‌فروشد؛ در مقابل فرد دیگری نیز نوشته بود: کلیه خود را با قیمت 500میلیون تومان می‌فروشم؛ بنابراین قیمت کلیه وقتی خریدار و فروشنده مستقیم با هم ارتباط گرفته‌اند، کاملا بستگی به توافقی دارد که میان آنها صورت گرفته است.

در موسسات غیر قانونی هم ارقام متفاوتی عنوان می‌شود و این رقم از 150میلیون تومان شروع شده و باتوجه به گروه خونی بالا می‌رود. همچنین در موسسات قانونی خیریه کلیه هم این رقم بین 18 تا 35میلیون تومان متغیر خواهد بود.

فروش کلیه ایرانی در خارج از کشور

در میان آگهی‌های خرید و فروش کلیه، چند آگهی کمی عجیب‌ و متفاوت‌تر به نظر می‌رسد؛ متفاوت بودن این آگهی‌ها از آن جهت است که آگهی‌کننده در آن گفته بود حتی حاضر است برای فروش کلیه به خارج از کشور بیاید؛ اما همانطور که گفتیم، در خارج از کشور امکان خرید و فروش کلیه نیست؛ پس دلیل این آگهی‌ها چیست؟

در پاسخ باید گفت: در خارج از کشور امکان خرید و فروش کلیه وجود ندارد و کسی نمی‌تواند نه کلیه و نه هیچ یک از اعضای بدن خود را به فروش برساند؛ اما آشنایان بیمار می‌توانند به او کلیه اهدا کنند؛ از این رو این افراد به جای آشنای فرد به بیمارستان رفته و ادعا می‌کنند که قصد اهدای کلیه دارند؛ اگر فرد خوش‌شانس باشد و بیمارستان متوجه نشود که ادعای فرد صحت نداشته، فروشنده کلیه می‌تواند کلیه خود را اهدا کند و از دریافت‌کننده هزینه بگیرد.

اما همیشه اینگونه خاتمه نمی‌یابد و در صورتی که بیمارستان متوجه عدم صحت ادعای فرد شود، دیگر امکان اهدای کلیه وجود ندارد و فروشنده چاره‌ای جز بازگشت به کشور نخواهد داشت؛ به بیان دیگر، فروش کلیه در خارج از کشور، یک ریسک است و گاه برخی از فروشندگان و خریداران به نقطه‌ای می‌رسند که چاره‌ای جز پذیرش این ریسک ندارند.

چرا کلیه خرید و فروش می‌شود؟

در خصوص خریداران که تکلیف مشخص است و افراد به علت نیاز به پیوند کلیه اقدام به خرید می‌کنند؛ اما درباره فروشندگان علل بسیار زیادی برای فروش کلیه عنوان می‌شود که منشأ تمام این دلایل، به نیازهای مالی بازمی‌گردد و گاه حتی دیده می‌شود که افراد بسیار جوانی که سنشان کمتر از 25 است اقدام به درج آگهی برای فروش کلیه می‌کنند و همه آنها نیز نیاز مالی و بدهی را دلیل فروش کلیه عنوان می‌کنند.

موافقان و مخالفان خرید و فروش کلیه در ایران

باتوجه به دو روی سکه خرید و فروش کلیه، این عمل موافقان و مخالفانی در ایران دارد؛ از نظر موافقان خرید و فروش کلیه شاید نشان از مشکلات اقتصادی برای افراد زیادی در داخل کشور باشد؛ اما هم به بیماران کلیوی زندگی دوباره می‌بخشد و هم مانع از به خلاف کشیده شدن نیازمندان خواهد شد؛ در واقع افرادی که قصد دارند کلیه خود را بفروشند، اگر امکان این کار را نداشته باشند، شاید به خلاف کشیده شوند و یا شاید به علت بدهی و... راهی زندان شوند.

از سویی دیگر مخالفان فروش کلیه را مغایر با اخلاق و شان انسان می‌دانند و معتقدند دولت باید جلوی این امر را بگیرد؛ باتوجه به پیچیده بودن بحث، اظهار نظر در خصوص آن سخت می‌شود؛ موافقان بر نظر خود مصرند و مخالفان هم بر مذموم بودن این عمل اصرار می‌ورزند.

خرید و فروش کلیه؛ خوب یا بد؟

سکه خرید و فروش کلیه دو رو دارد؛ از سویی عده زیادی از بیماران کلیوی مدت طولانی در صف اهدا نمی‌مانند و به سرعت به زندگی باز خواهند گشت؛ اما از سویی دیگر شاهد افرادی هستیم که با وجود سن کم، به جایی رسیده‌اند که فروش اعضای بدن تنها راه نجات برای آن‌هاست؛ تعداد این افراد هم کم نیست و این موضوع کمی نگران‌کننده به نظر می‌رسد؛ بنابراین باتوجه به دو روی متفاوت این سکه، خوب یا بد بودن این عمل در نظر هر فرد متفاوت خواهد بود.

ارسال نظر
ارسال نظر
 • علی
  ۶۵

  خدا لعنت کند باعث بانیشا که یک پدر به خاطر جهیزیه کلیه خودش را بفروشد

  • ناشناس
   ۸۱

   سلام میخوام کلیه مو بفروشم تا صاحب خانه بیرونم نکرده زنگ بزنید زن وبچه دارم 09056...

  • ناشناس
   ۴۴

   سلام کلیه وقسمتی ازکبدم میفروشم فوری لنگم گروه خونی o+32سالمه

  • محمد
   ۳۲

   سلام به دلیل رهن خانه ونیاز مالی کلیه خود میفروشم 40 سالم هست بدن سالم سالم

 • ناشناس
  ۳۲

  زندگی سخت شده. ان شاالله خدا برای همه گشایش ایجاد کنه

 • ناشناس
  ۲۸

  چند ؟؟؟؟؟؟

 • احمد
  ۱۷

  احمدی

 • ناشناس
  ۵۳

  جلوی‌این‌ظلم‌رابگیریریداگرمسلمان‌هستید

  • ناشناس
   ۱۵

   چی میگی؟
   کدوم ظلم؟
   میدونی بیپولی چیه؟

  • ...
   ۱۲

   وای چ ب سر مردم آومده

  • ناشناس
   ۳

   منم مخالفم ولی الان یکی بخاد ی نون پنیر هرشب به زن و بچش بده سر ماه کم میاره نگو ظلم بگو بدبختی

 • محمد هادی
  ۱۳

  سلام،به علت بیماری خاص همسرم که قربانی اسیدپاشی هست مجبورم و بفروشم‌ .oمثبت ‌هست.

  • سیدرضا سجادیفر
   ۳۸

   گروه خونی Oمثبت است شماره تماس 09914...

  • فریاد
   ۵۳

   خرید کلیه o+

 • محمد هادی
  ۱۱

  به علت جراح خانمم که با اسید سوزوندن و همه چی رو ‌.0مثبت

  • ناشناس
   ۲۰

   قیمت چند

 • ناشناس
  ۶

  فر

 • امید
  ۱۴

  کلیه Bمثبت فروش ب پسر مومن و مجرد

  • سروش
   ۱۰

   خریداری ؟؟؟؟

 • لیلاموسوی
  ۸

  وقتی مشگل داریم چیکار کنیم

 • عباس
  ۱۷

  سلام پسر هستم ۲۴ ساله کلیه رو میفروشم سالم سالم حتی سیگاری هم نیستم قبل از فروش حاظرم تمام ازمایش های سلامت رو انجام بدم واستون

  • ناشناس
   ۲۱

   گروه خونی ات چی است برادر

  • محمود
   ۱۱

   كليه واسع فروش بخاطره مريضيه مادرم+ A

  • ناشناس
   ۶

   شماره تماس بدید

 • سجاد مقدسی
  ۱۵

  کلیه فروشی o+ جوان 25ساله

 • حسین
  ۱۴

  سلام ا۸ سالمه ‌تا حالا هیچی نکشیدم کولیمومیفرشم

 • حمیدرضا احمدی ایوانکی
  ۸

  کلیه و کبد فروشی گروه خونی b+ ساکن تهران

 • امین
  ۷

  سلام

 • ناشناس
  ۱۸

  سلام من میخوام کلیه خودم رو بفروشم باید چیکار کنم

 • سمیه
  ۲۰

  ۳۸سالمه کلیمو میخوام بفروشم

 • بوعلی
  ۱۱

  کلیه

 • رستم بیرقی
  ۱۰

  مشکل مالی دارم کلیه بفروشم

 • حسن
  ۱۳

  سلام ۳۳سالمه کلیه سالم دارم میفروشم فوری گروه خونیم هم B+

 • ناشناس
  ۱۴

  سلام 40 ساله هستم کلیه ام رو میفروشم به خاطر سه تا دخترم 0911...8

  • خ
   ۷

   سلام ۲۵سالمه هستم گروه خونی A+
   کلیمو میفروشم مشهدهستم
   ۰۹۰۲....

 • علی چوبینی
  ۷

  به علت مشگل مالی

  • ناشناس
   ۱۰

   سلام من به پول احتیاج دارم می خوام کلیه مو بفروشم

 • ناشناس
  ۴

  سلام بد جور به مشکل خوردم کلیه ا م رامیفروشم فوری AB+

 • ناصر
  ۵

  کبد‌ یا کلیه +a سالم قیمت عادلانه میفروشم

 • مهدی
  ۱۳

  به علت مشکل مالی کلیه خودم را میفروش A+

  • ناشناس
   ۱۱

   قیمت رولطف میکنی

 • علی
  ۹

  کلیه فروشی دارم بخاطر این که میخام‌نامزدم از دستم نره مجبورم بفروشمش 24سالم هستش سالمه سالمه هر چقدر قیمتش باشه میفروشمش

 • ناشناس
  ۱۱

  من میفروشم اگه کسی خواست +A
  0905...5

 • باوفا
  ۱۱

  پسر 24 ساله هستم یکی از کلیه هامو میخوام بفروشم 0935...5برای تماس گروه خونی oمثبت

 • ناشناس
  ۷

  سلام ۱۸سالم به خاطر اینکه بتونم هزینه تحصیلمو بده میخوام کلیمو بفروش گروه خونیمA+

 • ناشناس
  ۷

  سلام 40سالمه گروه خونیم0+ کلیه مو می‌فروشم

 • ناشناس
  ۶

  کلیه o+ فروشی سن ۳۳ ساکن سقز ۰۹۳۵...۳۳

 • شقایق مستقل
  ۸

  عنوان فروش کلیه سالم سلامت نوع گروه خونی o+ فوری بفروش میرسد به کسی که نیازمنده سریع تماس بگیره با قیمت 2 میلیارد تومن بفروش میرسد

  • ناشناس
   ۱۲

   دو میلیارد یا دویستومن

 • مهدی
  ۳

  سلام یک کلیه فروشی دارم‌ فروشنده واقعی ام ولی مفت نمیدم گروه خونی A+

 • ali
  ۷

  جوانی ۳۵ساله هستم دارای۳فرزند که بنا به دلایلی میخوام یکی از کلیه هام رو بفروشم اگر کسی کلیه با گروه خونی+oخواست فوری بهم خبر بده,,,,,,,,فوری,,,,

 • موسی
  ۵

  سلام کلیه میخوام بفورشم o+

 • کریم
  ۷

  به خاطر مشکل زندگی کلیه مو باید بفروشم

 • علیرضا
  ۹

  سلام جوانی ۲۲ ساله هستم با گروه خونی B+
  قصد فروش کلیه دارم به علت مشکلات مالی
  0937...9

 • ناشناس
  ۴

  فروشنده کلیه وکبد هستم گروه خونی o+
  فوری شماره تماس 0917...1

 • ناشناس
  ۹

  من یه جوان ۲۸ساله هستم تک فرزندم پدرم زندانه خودم دوتابچه دارم خیلی دستم خالیه میخوام کلیموبفروشم حرکس میخوادزنگ بزنه بهم

  • محمد
   ۴

   سلام 33 سالمه oمثبت کلیمو به علت نیاز مالی به فروش میزارم
   توافقی

 • ناشناس
  ۱۱

  ۳۰ ساله از مازندران کلیه به گروه خونی A+
  0911...5 قیمت راه میام

 • ناشناس
  ۱۰

  منم کارمندم از وقتی شوهرم مرده تا خرخره زیر بدبختی ام .منم کلیه م‌رو‌میفروشم فوری گروه خونیمم o+

  • ناشناس
   ۵

   سلام

 • عباس
  ۶

  ۳۵ سال دارم به دلیل مشکلات مالی کلیه خودم را می فروشم بدون هیچ مشکلی سالم گروه خونی A+ موبایل ۰۹۱۰...۷ فقط پیام جواب میدم

 • ۴

  زینب هستم ۱۹ساله کلیه مومخوام بفروشم نیازمالی دارم

 • ناشناس
  ۷

  توراخدااگه کسی توان مالیش خوبه کمکم کنه کلیه وکبدم رومیفروشم مهریه ونفقه بایدبدم بچم بایدبره مدرسه دستم تنگه براش بایدگوشی بخرم وهزینه مدرسشوپرداخت کنم.جایی برای زندگی نداریم تاچند وقت دیگه بایدبابچم توی خیابون وپارک زندگی کنیم کارفنیم هم خوبه ولی هم اوضاع کارخرابه هم پول کم میدن هم اینکه باوجودبچم بایدتوشهرخودم کارکنم کسی نیست ازش نگهداری کنه

  • ناشناس
   ۹

   سلام شمارتونو بزارید

  • ..
   ۵

   تو که پول نداری چرا بچه دار میشی؟

 • امیرحسین
  ۷

  سلام پسر هستم 22سالمه ب دلیل عمل مادرم و نداشتن پول کافی مجبور شدم همچین کاری بکنم کلیه مو بفروشم با گروه خونی b+شمارمم 0936...9

  • ناشناس
   ۵

   سلام به دلیل بدهی کلیمو میفروشم

 • ناشناس
  ۴

  سلام. خانم سرپرست خانواده هستم با گروه خونی Oمثبت و سالم . به خاطر مخارج تحصیل فرزندم کلیه م رو میفروشم

 • کریم
  ۷

  خدا لعنت کنه باعث بانی شو که یک پدر کلیه شو بای برای خرج زندگی بفروشه تا منت کسی بالای سرش نباشه
  O+

 • فرهاد فیروزی
  ۳

  کلیه گروه خونی او منفی دارم ۳۴ سالمه سلامت کامل برخوردارم قیمت ۴۸۰

 • ناشناس
  ۵

  سلام جوانی 18 ساله هستم کلیه ام را میفروشم

 • ناشناس
  ۴

  سلام کلیه فروشی ABمنفی سالم تازه آزمایش دادم هیچ مشکلی نداره شماره تماس 0938...8

 • مهدی محمدی
  ۵

  بنابر مشکلات که دارم میخام کلیه مو بفروش برسانم البته لازم به ذکر است قبل فروش تمام معاینات را انجام میدم تا از صحت کلیم مطمعا شوید تشکر

 • سعید
  ۷

  ۳۶ ساله با گروه خونی B+ به دلایل خیلی زیاد مشکلات زندگی باید بفروشم
  قیمت ۴۰۰ میلیون

 • سعید
  ۶

  ۰۹۱۹...۱ ، ۳۶ساله ، گروه +B سالم
  فروش به شدت فوری

 • ف
  ۴

  ۳۶ ساله هستم o+میفروشم

 • صادق
  ۳

  سلام کلیه ام برای فرش B+

 • رضا
  ۳

  کلیه اومثبت فروشی. ورزشکارم سی سالمه. به علت مشکلات مالی میفروشم. کبد هم میفروشم کسی خاست. 09335...

  • ناشناس
   ۲

   خ

 • رضا
  ۶

  کلیه اومثبت و کبد میفروشم. به دلیل بیماری پدرم و مشکلات مالی

 • ناشناس
  ۳

  یه کلیه ونیمی از کبدمو میفروشم زمانم کمه لطفافوری فروشنده واقعی هستم به خاطرخرید جهیزیه دخترم واضافه کردن پول پیش خونه o+

 • ناشناس
  ۲

  کلیهo+سلامت فروشی به خاطر خرید جهیزیه دخترم واضافه کردن پول پیش خونه به پولش نیاز دارم منتظر تماس شماهستم

 • ناشناس
  ۳

  سلام به خاطر پول پیش خونه وجهیزیه دخترم به پول نیازمندم یه کلیه ونیمی از کبدمو میفروشم o+سالم و بدون هیچ گونه مشکل ومریضی خریدارواقعی زنگبزن9351...

 • ناشناس
  ۴

  کلیه فروشی با oمثبت

 • سمیرا رادمنش
  ۳

  من خودم آمادگی فروش کلیه را دارم

  • رضا
   ۱۷

   خریدارم

 • یلدا
  ۸

  سلام خانم 21ساله هستم ساکن روستاهای شهریار بادختر7سالم زندگی میکنم دوماه دیگ قرارداد خونم تموم میشه پول پیشمم 6تومنه وقتم تموم شه باید خیابون بخوابم بخاطر طلاق گرفتن ازخونه بیرونمون کردن ب منودخترم گفتن حرومزاده خیابونی توروخداکمک کنید

 • علی
  ۲

  سلام کلیه سالم برای فروش دارم بامن تماس بگیرید 09308....

  • علی
   ۴

   کلیه به علت بدهی به فروش میرسانم

 • نازنین
  ۵

  سلام کلیه فروشی
  O+سالم سالم اهل هیچی نیستم
  ۲۰ سالمه اهل تهران هر شهری بخواین میام
  به پولش احتیاج دارم
  تماس بگیرید برای قیمت
  ۰۹۰۳۱....

  • مهرداد
   ۷

   سلام تماس بگیرید گروه خونی بگید

 • علی
  ۲

  فروشنده کلیه با گروه خونی Aمثبت هستم در کرج شماره ۰۹۹۰۵... تماس بگیرید

 • علی
  ۷

  کلیه سالم دارم میفروشم 500میلیون هر چه زودتر

 • امیر علی
  ۳

  به دلیل نیاز مالی مجبورم کلیه خودمو بفروشم گروه خونی B+ هستش تلفن تماس صفر نهصد نوزده سیصد ... تماس بگیرید

 • الهام
  ۹

  باعرض سلام ی خانم چهل سالم که میخوام کلیه ام بفروشم برا پول جلو خونه مستاجرم دوتا بچه ام دارم چهرمم خیلی جوون ببینید فکر میکنید خیلی کمتر سنم لطفا کسی خواست تماس بگیرد گروه خونیمم Aمثبت

  • کلید دارم برای فروش
   ۱

   به خاطر بدهدی خواهش سری بگین من میدم کلیه خودم را

 • ناشناس
  ۱

  کلیه oمثبت فروشی فوری فقط خریدار زنگ بزنه نه دلال ساکن کرجم سن34 ممنون09....61

 • ناشناس
  ۳

  کلیه
  کلیهoمثبت فروشی فوری فقط خریدار تماس بگیره نه دلال ممنون09920....

 • ناشناس
  ۴

  کلیه o مثبت فروشی خریدار تماس بگیره نه دلال 34سال ساکن کرج 09920...

 • ناشناس
  ۴

  دختر ۳۰ساله ام کلیمو میفروشم

  • لیلا موسوی
   ۶

   سلام دنیا به این قشنگی ارزش نداره بخدا

 • علی اکبر
  ۴

  سلام.۴۱ساله هستم کلیه خودم روبه دلیل نیازشدیدمالی می فروشم

 • حسین
  ۳

  سلام کلیه oمثبت فروشی فوری ساکن کرج 34ساله کسی خواست هراجامیام فقط دلال تماس نگیره خریدار واقعی ممنون09920...

 • سهراب
  ۲

  سلام،کلیه با گروه خونیB+ میفروشم به دلیل نیاز مالی شدید ۲۷سالمه سالم سالم تا حالا هیچ عمل جراحی نداشتم،090...

 • ناشناس
  ۵

  احمدرضا

 • محمد
  ۴

  منم ۲۹ سالمه برای ادامه تحصیلم میخوام کلیه م رو بفروشم

  • ناشناس
   ۰

   سلام

 • سعید
  ۳

  کلیه میفروشم ‌o+
  09371...

 • میثم محمدی
  ۱

  سلام یه کلیه باگروه خونی oمثبت میفروشم 28سالمه کاملن سالمم

 • علی
  ۳

  گروه خونی a+فروش فوری۰۹۱۹۵...

  • علی
   ۲

   کلیه فروشی با گروه خونیa+سالم ۰۹۱۹۵... خریدار تماس بگیره لطفا

 • اسماعیل
  ۲

  سلام نیاز شدید مالی دارم،فروش کلیه گروه خونی A+
  صاحب خونه جواب کرده،دختر دم بخت،زندگیم داره میپاشه

 • حسین
  ۰

  سلام کلیه ونیمی ازکبد فروشی فوری فوری فوری گروه خونیمoمثبت ساکن کرج 34ساله 09920...

  • علی
   ۴

   سلام من چجوری کلیه مو بفروشم راهنماییم کنید

  • ناشناس
   ۱

   من به علت مشکل مالی کلیه خودم رو به فروش میزارم لطفا تماس فوری فوری بندرعباس

 • خO+
  ۰

  مجبورم

 • Maryam
  ۳

  سلام .دخترم ۲۴ ساله سالم .فروش کلیه B- هستم .نیاز فوری به پولش دارم.هر کی خواست ایمیل بزنه

 • مهدی
  ۲

  سلام فروش کلیه خودم با گروه خونo مثبت فوری لطفا خیلی فوری

 • محسن
  ۶

  کلیه میفر.شم 32سالمه مشگل مالی دارم

 • آرش
  ۴

  سلام 14سالمه میخوام کلیمو بفروشم بابام زندان میخوام بدهیشو بدم ما فقیریم چیچ کسو ندارم کلیمو باید به زیر 18 سال بدم A-

  • ناشناس
   ۱

   الهی بمیرم برات😭

 • ناشناس
  ۱

  کلیه فروشی، 29 ساله ، مرد ، سالم و خوب

 • رضا
  ۴

  کلیه A+فروشی است

 • ناشناس
  ۴

  من یه زن تنها ده ملیون پول پیش دارم ماهی ۱ ملیون کرایه میدادم الان ده روز وقتم گذشت صالح خونه ۵۰ودیعه میخواد ۲ملیون کرایه خونه هم کلنگی من ناچارن تحمل کردم الان واقعان به کمک نیاز دارم می‌خوام ناچارن کلیه ام رو بفروشم چون هیچ کسی رو ندارم پدرو مادرم فوت کردن من اگر این کارو نکنم آواره میشم

  • ناشناس
   ۰

   کجایی هستین

 • ناشناس
  ۶

  b مثبت میفروشم

 • بهنام‌جنگروی
  ۰

  سلام‌میخواهم‌کلیه‌بفرشم‌‌۲۷‌سالم‌

 • ناشناس
  ۱

  ۲۷ساله فروش کلیه و کبد AB+ فوق فوری

 • ناشناس
  ۳

  سلام جوان ۲۳ ساله هستم ورزشکار حتی لب ب هیچ دودی نزدم کلیه ام رو میفروشم گروه خونی aمثبت

 • ناشناس
  ۲

  خانم هستم 38ساله با گروه خونی ABمثبت کلیه خودمو میفروشم

 • Zahra
  ۲

  سلام من میخام کلیما بفروشم نیاز ب پول دادم کمکم کنید تورا ب مولا

 • وحید
  ۱

  سلام ۳۰سالمه ورزشکار بدلیل نیاز شدید مالی فوری بفروش گذاشتم. O+.😑😓

 • میثم
  ۳

  ۳۰سالمه جوان سالم دارای قدرت بدنی خوب کلیمو میفروشم A+قیمت تفاوقی هرلحظه بگید اماده عمل ازمایش دادم ۴ماپیش سالم هروقتم لازم بود ۱ساعته میگیرم خیلی نیاز دارم پولش ۲بچه دارم بیکار مستجر مشتری باهاش کنارمیام

 • علی
  ۴

  سلام جوان22 ساله کلیهB+زاهدان قیمت توافقی کلیه ازمایش ها هم درست هست کلیف سالم فروش به دلیل نیاز خیلی شدید مالی قیمت توافقی

 • موسوی
  ۱

  30 سالمه میخوام کلیه بفروشم Bمثبت بدلیل مشکلات مالی

 • مجید
  ۰

  فروش کلیه b+قیمت توافقی ...۳۰ سالمه

 • سجاد
  ۲

  سلام ۳۹سالمه متهلم بی فرزند دارم به علت وضع مالیم کلیمو میفروشم هرکه خواست پیام بده

 • آزاد
  ۱

  کلیه‌ دارمABمثبت، هر کجای بدنم که لازم باشه میفروشم ،فقط پول لازمم برای پول پیش خونه

 • خانمم
  ۴

  بخاطر نیاز مالی کلیمو میفروشم .او مثبت

  • جان محمد
   ۲

   کلید

 • Fatti
  ۰

  فروش کلیه وقسمتی ازکبدخانم ۳۰ساله اصفهان.bمثبت.صفرنهصدوسی وهشت.دویست ودوازده.شصت وشش دوازده.بخاطراینکه بچه هام ی سرپناه داشته باشن‌.صاحب خونه بیرونمون میخوادکنه وجایی رونتونستیم پیداکنیم.چی بدترازاین پدرومادرجلوی بچه هاشون شرمنده باشن‌.

 • تسخیرشده
  ۳

  منم میفروشم خریدار یا دلال ایمیل بزنند

 • بهمن
  ۰

  سلام .کلیه میفروشم گروه خونی A,_ سالمه .قیمت ۲۰۰ملیون بدلیل ورشکستگی مالی

 • ناشناسم
  ۰

  سلام خانوم 32ساله هستم بخاطر مشکل مالی میخوام کلیمو بفروشم ... bمثبت .... خریدار واقعی تماس بگیره.0911...21

 • مهیار
  ۲

  18سالمه کلیهo+بدلیل مریضی پدرم وعملش

  • ناشناس
   ۱

   سلام

 • عباسی
  ۱

  میخام کلیه ام روبفروشم ب علت مشکلات مالی

 • ناشناس
  ۱

  سلام من خانم ۳۶ ساله هستم،به علت ورشکستگی همسرم وبدهکاری و زندانی شدن همسرم،برای پرداخت پول طلبکار ها ،کلیه خود را فوری میفروشم.

 • ناشناس
  ۲

  خانم ۳۶ ساله هستم،فوری کلیه خود را میفروشن،به علت بدهکاری همسرم که در زندان است.

 • پویا
  ۰

  سلام
  کلیه سالم سالم
  24ساله
  گروه خونی A-
  قیمت توافقی

 • جان محمد
  ۱

  کلید

 • عقیل
  ۲

  کلیه ام رو میفروشم Aمثبت مجبورم

 • غلامرضا
  ۲

  کلیه وکبد 0مثبت فروشی سن 48سال

 • ناشناس
  ۱

  فروش کلیهA+

 • احمد
  ۱

  گروه خونی oمثبت

 • ناشناس
  ۲

  سلام من

 • ناشناس
  ۲

  من خیلی خیلی نیا زبه ۱۵۰ملیون پول دارم صحبت مرگ وزندگیست اگه کسی مشتری هست به این شماره تماس بگیرید

 • روح اله
  ۱

  سلام سن۴۲فروش کلیهB+سالم به بالاترین قیمت پیشنهادی

 • وحیدمیرابی
  ۵

  فروش کلیه آمثبت

 • ناشناس
  ۱

  کلیه سالم خانم 40 ساله نیازشدیدمالی b مثبت

 • ناشناس
  ۲

  سلام من یک کلیه دارم برای فروش به خاطر ه بدهی به خاطر ه نداره سه تا بچه دارم پول نون به زور پیدا می کنیم

 • جواد
  ۱

  سلام کلیه oمثبت ب فروش می‌رسد 0905....

 • حجن
  ۴

  سلام بدلیل مشکلات مالی کلیه خودمو میفروشم A+ متاهل هستم شدید ب پولش نیاز دارم

 • کاظم رحمانی
  ۱

  من میخوام کلیه رو بفروشم واقعا احتیاج دارم که شرمنده زنو بچم نشم

 • محمد هاشم پور
  ۰

  کلیه هام میخام بفروشم

 • مسعود
  ۲

  باسلام
  درخواست کلیه گروه o+
  0912....82
  مرد زیر سی سال
  تاریخ درخواست 1400.8.8

  • i
   ۱

   h

  • حمید
   ۰

   کلیه oمس فروشی ۳ بچه دادم بده کارم شدید سیگار هم نمی ۳۶ سالم هست

 • hadi mosavi
  ۰

  ۴۲ سال دارم کلیه برای فروش گروه خونی B+ هستم تهران ۰۹۹۰...۲۰

 • وحید
  ۰

  فروش کلیه 34سالمه بدن سالم ب علت مشکل مالی میفروشم

 • پویا جلوس
  ۱

  کلیه و کبد Aمنفی
  فروشنده هستم
  ۲۴ساله
  هزینه ازمایش با خریدار است

 • عبدالعزیز خرمی
  ۱

  کلیم فروشی هست

 • کوردش
  ۰

  فروش کلیه وکبد به دلیل مشکل مال0917...14

 • ناشناس
  ۲

  سلام گروه خونی من oمثبت هستش قیمت خوب می فروشم ۳۹ سالمه ۰۹۳۷...۸۵

 • سورنا
  ۲

  فروش کلیه و مغز استخوان گروه خونی o منفی
  0919....3 27ساله مرد

 • شاهین
  ۴

  سلام آقا 32ساله هستم از کرج یه کلیه دارم واسه فروش دلال تماس نگیره قیمت توافقی 0930...3 شاهین هستم

 • سامان
  ۰

  بخاطر نیاز مالی کلیه و کبدم رو میفروشم گروه خونی +B
  0921...1
  هرجا خریدار باشه میفروشم قیمت خوب

 • عباس
  ۰

  مخام کلیه خوبفروشم ۲۴ساله هستم کسی هست

 • جواد بابایی
  ۱

  خدا لعنتون کنه که کار رو به جایی کشوندین که مردم مجبورن کلیه بفروشن

 • رضا
  ۰

  من از مردم بدی کار استوم هیچ راهی نامندا

 • ناشناس
  ۱

  سلام بخاطرمشگل مالی کلیم میفروشم AB+

 • امید نجفی
  ۰

  کلیه سالم ورزش کار ۲۹ ساله برای فروش فوری

 • .....
  ۰

  سلام من میخام کلیه مو بفروشم بخاطر بی پولی هرکسی خواست به 22سالمه متاهلم

 • علی
  ۱

  به دلیل مشکلات مالی مجبور به فروش کلیه aمثبت هستم

 • مهران
  ۰

  کلیه مو میخوام بفروشم o +۵۵۰ ملیون

 • امیر
  ۱

  فروش کلیه به دلیل مشکلات مالی

 • بابک
  ۲

  کلیه فروشی اماده تحویل

 • ناشناس
  ۶

  خریدارکلیهo +هستم درصورت تمایل پاسخ بدین
  شماره تماس 0911...

 • علی
  ۰

  سلام گروخونی A+به فروش میرسد
  ۲۵ سالم کامل سالم تموم ازمایش هارم انجام میدزم

 • ناشناس
  ۱

  گروه خونی A+به علت مشکلات مالی میفروشم

 • مانا
  ۴

  کلیه ام رو میفروشم گروه خونیo+

 • محمد
  ۲

  سلام

 • سام شمس
  ۰

  کلیه فروشی. B+ ، نیاز مالی شدید.
  آقا 40 ساله.

 • ناشناس
  ۳

  کلیه ام میفروشم شدیدا نیاز مند پولم تا نجات پیدا کنم o+
  گروه خونی ۰۹۳۸...۳

 • قرسلام آشنا
  ۰

  فروش فوری کلیه oمثبت شماره تماس ۰۹۹۰...۷

  • محسن
   ۲

   قیمت رالطف کنید

 • مجید
  ۰

  فروش کلیه به دلیل مشکل مالی به شماره 0916...84

 • ناشناس
  ۰

  خانمی ۳۵ساله هستم. کاملا سالم. سیگار و قلیان و الکل مصرف نمیکنم... فروش بدلیل نیاز مالی.. قیمت توافقی.

 • ناشناس
  ۱

  خانمی ۳۵ساله هستم. کلیمو میفروشم. کاملا سالمم. سیگار و الکل مصرف نمیکنم.. گروه خونی a مثبت... قیمت توافقی

 • ناشناس
  ۱

  سلام من میخام کلیه موبوروشم نیاز مالی دارم 20ساله بدن سالم دم ودود هم ندارم

 • رضا
  ۲

  جوان 25 ساله ورزشکار هستم ب خاطر مشکل مالی کلیه ام میفروشم 0935...5 b+

 • ناشناس
  ۱

  ۲۳ سالمه ورزش کار به خاطر مشکل مالی کلیمو میفروشم A+ قیمت ۲۵

 • احمد
  ۲

  0 مثبت

 • ابراهیمی
  ۴

  سلام
  کلیه +B سالم قیمت 400 م تومن تبریز 0914...6

 • مرتضی
  ۳

  سلام من یک جوانم به پول نیاز مندم کلیه خودمو میفروشم شرایط سخت شد برام کمکم کنی

  • مجتبی
   ۳

   فروش کلیه oمثبت

 • مرتضی
  ۳

  سلام جوانم به پول نیاز مندم کلیه خودمو میفروشم

 • امیرحسین صیاد
  ۱۱

  سلام من پسر ۲۰میخوام ازدواج کنم پول لازمم کلیه خودمو میفروشم خریدار زنگ بزنه طور خدا

  • ناشناس
   ۶

   سلام دوست عزیز
   من 35 سالمه و هنوز ازدواج نکردم. شما بسیار جوان هستید. دوستانه بهت توصیه میکنم هرگز کلیه ات را برای تشکیل زندگی آنهم در ین سن نفروش. کسی که شما را بخواهد با حداقل ها هم می تونید زندگی رو شروع کنید. به حرفم گوش بده بعدا متوجه میشی چیزهای بسیار با ارزش تری در زندگی .جود دارند.

  • ..
   ۲

   پسری که پول نداره چرا باید توی ۲۰سالگی ازدواج کنه😐

 • عباس
  ۲

  من بی پلی دارم پسرم مریضه واقعان پول لازم دارم

 • مهدی
  ۷

  پسر هستم سالم 25 ساله کلیه خود را میفروشم سالم

 • بهمن
  ۲

  نیاز مالی

 • ناشناس
  ۱۲

  سلام میخوام کلیه بیفشروشم تبعه افغانم گروه خون Aمثبت سن ۳۵سال قیمت ۱۵۰میلیون ۰۹۱۰...۶۵مشکلی مالی دارم پیام بیدین

 • رویا
  ۳

  نمیتونم با پول کارکردن از پس خرج پدرمادرپیرو مستاجری بربیام

 • ابوطالب
  ۶

  میخوام بفروشم نیاز مالی دارم

 • ناشناس
  ۵

  چید میخره کولیه

 • امید
  ۴

  سلام بخاطر مشکل مالی دارم

 • محمدامین
  ۲

  مشکل مالی دارم عجیب بخاطرچِندرقازپول زندگیم داره ازهم میپاشه مجبورم بفروشم زندگیم ازدستم نره

 • ناشناس
  ۷

  سلام

  • ناشناس
   ۳۱

   زده به سرتون دیوونه شدی میخوای خودتو از بین ببری به خدا توکل داشته باشید تا راه درست رو بهتون نشون بده امید بخدا

 • Dion luck
  ۷

  کجا بفروشم ؟؟

 • عباس
  ۴

  سلام خسته نباشید 19سالمه سربازم مشکل مالی دارم میخوام کلیه رو میفروشم

 • sarmastan62@gmail.com
  ۲

  لعنت به این روزگار

 • سیاوش
  ۱

  موفید

 • امین زمانی
  ۱

  امین

 • ناشناس
  ۰

  پول.پیش.خونه.ندارم.به.خاطره.زنوبچه.هام.وابروم.به.خاطره.بی.کسیم.هر.جا.رفتم.شهرستا.جواب.ندادن.مگر.من.انسان.نیستم.ا...احتیاج.فوری.۲۰.روز.دیگر.کوجم.خدایا

 • Mk
  ۲

  چند

  • غلامرضا
   ۶

   من کمترازهمه میفروشم هرکی خواست بگه

 • مهسا زارعی نیکو
  ۴

  زارعی ۲۴

 • Mori
  ۸

  ۲۷

 • ایدا
  ۷

  نیاز کمک مالی شدید هستم .....

 • موسوی
  ۱۱

  من مستاجرم زن اولم رو طلاق دادم زن دوم گرفتم یه زمینی داشتم بابام فروختش حالا هیچی ندارم صاحب خونه میگه از خونه برو بیرون پولی هم ندارم که بزارم روی رهن وجایی دیگه خونه کرایه کنم اگه کسی کلیه میخواد برام شماره بزاره خودم زنگش میزنم

 • ناشناس
  ۶

  من اگه مشکلاتم رو بگم فکر کنم همه به حالم گریه کنین دیگه ته خط رسیدم فقط خدا بدادم برسه

 • ناشناس
  ۷

  ۹

  • ناشناس
   ۱

   الله اکبر💔💔💔😔😔😔😔😔

 • ناشناس
  ۱

  سلام

 • مریم شعبانی رعیت
  ۲

  فروش کلیه

 • ناشناس
  ۸

  قیمت چند

 • صنم
  ۹

  اگه اینجور که نوشتن ۱میلیارد تو خارج میفروشم کسی هست معرفی کنه پیام بده

 • اکبر
  ۲

  زیاد گرون حساب نمیکنم فقط پولی که لازم دارم میگم

 • نوراحمد
  ۲

  ۲۲

 • حامد
  ۳

  وای که چقدر زیاده اگهیای فروش 😐

 • محمدی
  ۳

  سلام نیاز شدید مالی دارم اگر کسی میتونه کمکم کنه حتی وام بده بهم اگر کسی میتونه پیام بده

 • .@محمدرضا تخمه چیان
  ۳

  نیاز مالی برای خرید خونه معاوضه سه میلیارد

 • .@ mohammadreza
  ۱

  برای خرید خونه باسندشش دانگ

 • الهام نماریان
  ۱

  نماریان

  • ناشناس
   ۲

   سلام خریدار نیس ؟

 • ناشناس
  ۰

  خدایا

 • مجید
  ۱

  خیلی خیلی به کمک نیاز مندم

 • بهرام رضایی
  ۲

  نیاز مندم بخدا