کد خبر 504981

این خوراکی‌ها را هر روز بخورید

وقتی از رژیم غذایی خاصی تبعیت می‌کنید، معمولا به دنبال این هستید که بدانید خوردن چه خوراکی‌هایی مضر محسوب می‌شود، اما در سوی دیگر ماجرا نیز جالب است بدانیم خوردن چه خوراکی‌هایی برای بدن الزامی و مفید است.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، تنظیم یک برنامه لاغری برای کاهش وزن معمولا چندان ساده نیست، با این وجود تنظیم یک برنامه برای حفظ سلامتی می‌تواند ساده‌تر باشد. کافی است روی چند خوراکی سالم بیش از همیشه متمرکز شویم:

میوه و سبزیجات

یکی از مهمترین خوراکی‌هایی که بهتر است مورد تاکید قرار گیرند، میوه‌ها و سبزیجات محسوب می‌شوند. درواقع بهتر است میوه و سبزیجات را به عنوان یکی از بخش‌های مهم رژیم غذایی خود در نظر داشته باشید تا نه تنها کاهش وزن یا تثبیت وزن را تجربه کنید، بلکه با تامین فیبر و ویتامین، بدن خود را شاداب‌تر نگه دارید.

پروتئین و لبنیات

یکی از مهمترین بخش‌های رژیم غذایی روزانه، مصرف پروتئین و لبنیات است، بنابراین می‌توانید با افزایش مصرف پروتئین و لبنیات و ضمن افزایش احساس سیری، کلسیم و ویتامین D مورد نیاز بدن خود را تامین کنید.

چربی‌های سالم

درست است که وقتی اسم چربی‌ها مطرح می‌شود، بسیاری از افراد از مصرف این نوع خوراکی احساس نگرانی می‌کنند، اما چربی‌های سالم می‌توانند به بهبود عملکرد قلب و مغز کمک کرده و حتی با تامین چربی مورد نیاز بدن، از مشکلات مختلف پیشگیری کنند. روغن زیتون، آووکادو، آجیل و مواردی مشابه را می‌توان در گروه چربی‌های سالم طبقه بندی کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    میوه وسبزیجات عالی هستن ممنون از راهنمايتون اماااااا خیلی گرون