کد خبر 504579

۵مشکل که با مصرف کره بادام زمینی رخ می‌دهد

کره بادام زمینی، سرشار از چربی‌های اشباع نشده خوب برای بدن، پروتئین‌های گیاهی و مواد مغذی مانند منیزیم، فولات و ویتامین E، است و قطعاً شایسته جایگاهی مناسب در یک رژیم غذایی سالم است. با این وجود زیاده روی در مصرف این خوراکی می‌تواند مخاطراتی برای بدن داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، زیاده روی در مصرف کره بادام زمینی می‌تواند منجر به عوارضی جانبی شود:

مکن است دچار معده درد شوید

خوردن بیش از حد هر چیز باعث درد معده شما می‌شود، کره بادام زمینی به دلیل محتوای چربی بالا، برای بعضی از افراد قابل هضم نیست و منجر به سو، هاضمه یا نفخ می‌شود. اگر حساسیت غذایی به سالیسیلات‌ها و آمین‌ها داشته باشید، ممکن است درد معده را تجربه کنید. این‌ها مواد شیمیایی طبیعی هستند و در برخی غذا‌هایی که ما به طور منظم می‌خوریم، وجود دارد.

ممکن است دچار یبوست شوید

به طور معمول، مصرف بیش از حد بادام زمینی، هضم غذا را مختل کرده و منجر به افزایش وزن می‌شود؛ بنابراین برای پیشگیری از مشکلات سوء هاضمه و مشکلات دفع بهتر است در مصرف بادام زمینی زیاده روی نکنید.

افزایش قند خون

بسیاری از شیشه‌های کره بادام زمینی، دارای قند بیش از حد مجاز برای بدن هستند و با مصرف کره بادام زمینی بیش از حد، بدن خود را در معرض خطراتی جدی مانند مشکلات افزایش قند می‌کنید.

ممکن است وزن اضافه کنید

کره بادام زمینی ممکن است بسیاری از ویژگی‌های مفید را دارا باشد، اما یک غذای کم کالری نیست. در یک وعده شامل ۲ قاشق غذاخوری کره بادام زمینی، شما ۱۹۰ کالری دریافت خواهید کرد، اگر مراقب نباشید این نوع مصرف کره بادام زمینی می‌تواند به سرعت به اضافه وزن منجر شود.

مشکلات پوستی

برخی پژوهش‌ها نشان می‌دهند که مصرف مداوم خوراکی‌هایی مانند کره بادام زمینی که بسیار چرب محسوب می‌شوند، می‌تواند منجر به افزایش مشکلات پوستی مانند آکنه شود. درواقع ترکیبی از غذا‌های پرچرب و پر قند با مشکلات پوستی مرتبط است. به طور معمول افرادی که با آکنه دست و پنجه نرم می‌کنند ۵۴ ٪ بیشتر، رژیم غذایی پرچرب و پر قند قرار دارند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر