کد خبر 500325

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی؛

۲۵درصد زوجین جوان توان باروری ندارند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، بر ضرورت حمایت دولت از برنامه‌های درمان ناباروری زوجین جوان در راستای افزایش جمعیت کشور تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علیرضا زالی با اشاره به هزینه‌های سنگین درمان ناباروری برای اکثریت زوجین نابارور در کشور گفت: حمایت از تأمین هزینه‌های درمان ناباروری، می‌تواند به افزایش جمعیت کشور کمک کند.

وی با اعلام اینکه ۲۵ درصد زوجین جوان کشور توان باروری ندارند، افزود: تأمین هزینه‌های درمان ناباروری این زوجین، یکی از مشکلات پیش روی آنها برای بچه دار شدن است.

زالی بر ضرورت حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی از برنامه‌های درمان ناباروری تاکید کرد و گفت: اگر قرار است به افزایش جمعیت فکر کنیم، باید برای حمایت مالی از زوجین جوان نابارور، فکری کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، از اختصاص بسته‌های اعتباری برای زوجین جوان نابارور به عنوان راهکار حمایتی از آنها نام برد و افزود: تأمین هزینه‌های دارو و درمان ناباروری، مهم‌ترین چالش پیش روی زوجین جوان نابارور برای صاحب فرزند شدن است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    25 درصد یعنی یک معضل وحشتناک، یعنی یک حمله سازمان یافته به سلامتی چندین میلیون نفر انجام شده و کاملا چراغ خاموش و بی سر و صدا!
    کاش کسی اهمیت می داد.