کد خبر 496881

طی نامه‌ای عنوان شد؛

دستور وزیر بهداشت برای تست و قرنطینه مسافران ورودی از اروپا

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: همه مسافرانی که از اروپا به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی وارد کشور می شوند، ضروری است علاوه بر تست مجدد در مبادی ورودی، به مدت مناسب و منطبق با پروتکلهای مربوطه در محل سکونت به صورت قرنطینه به سر برند.

به گزارش اقتصادآنلاین، در پی گسترش ویروس جهش یافته در اکثر کشورهای اروپایی، سعید نمکی در نامه ای خطاب به علیرضا رئیسی، معاون بهداشت وزارت بهداشت، روسای دانشگاه های علوم پزشکی را مکلف به اجرای همه دستورالعمل های مربوطه دانست.

وی ادامه داد: پیرو مکاتبات و دستورالعمل های قبلی ضروری است با توجه به گسترش ویروس جهش یافته در اکثر کشورهای اروپایی، همه مسافرانی که از مقصد اروپا به صورت مستقیم یا غیرمستقیم از مرزهای هوایی، زمینی و دریایی وارد کشور می شوند، علاوه بر تست مجدد در مبادی ورودی به مدت مناسب و منطبق با پروتکل های مربوطه در محل سکونت به صورت قرنطینه به سر برند. 

نمکی افزود: همکاران بهداشتی مکلفند همه روزه در مورد سلامتی و ردیابی علائم بیماری به طریق مقتضی پیگیری کنند و در صورت مثبت شدن تست فرد مذکور یا بروز علائم در وی، افراد مستقیم مرتبط از جمله خانواده و همچنین افراد غیرمستقیم مرتبط مانند رانندگانی که در ایاب و ذهاب آنان نقش داشتند،از لحاظ تست و سایر موارد مورد بررسی قرار گیرند.

نمکی تاکید کرد: درخصوص ورود مسافران غیراروپایی همان گونه که قبلاً اعلام شده، ضروری است سطح بررسی ها و مراقبت های لازمه را افزایش داده و با پروتکل های سختگیرانه تر امکان هرگونه مغفول ماندن موارد مبتلا مرتفع شود.

وزیر بهداشت افزود: بدیهی است در این راستا روسای دانشگاه های علوم پزشکی در استان های مرزی و همچنین در استانهایی که به شکلهای مختلف پذیرای مهمانهای خارجی هستند، مکلف هستند اجرای همه دستورالعملهای مربوطه را به دقت نظارت و پیگیری کنند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر