کد خبر 494259

خوراکی‌های سالم برای کاهش وزن

بسیاری از افراد علاقه‌مند به کاهش وزن هستند، با این وجود با رژیم‌های افراطی و سنگین یا عدم مصرف مواد غذایی مفید، این روند را به خطر می‌اندازند. در ادامه به مواردی اشاره می‌کنیم که می‌توانند در روند کاهش وزن مفید باشند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برای داشتن سلامتی و انرژی بیشتر در طول رژیم خود باید ورزش کنید. این بدان معناست که شاید زمان آن رسیده است که در مورد رژیم غذایی خود تجدید نظر کنید، کربوهیدرات‌های تصفیه شده و قند را حذف کنید و در عوض، روی میوه‌ها و سبزیجات، پروتئین‌ها، چربی‌های خوب و فیبر تمرکز کنید. به این ترتیب، شما قادر خواهید بود با کالری کمتر، سریعتر وزن کم کنید:

بادام

بادام حاوی ترکیبی از چربی‌های سالم، فیبر و پروتئین است و افزودنی خوبی برای میان وعده سالم است. بادام خواص متعددی برای استخوانها، قلب و مغز دارد و یک گزینه فوق العاده برای سلامتی شما محسوب می‌شود.

کره بادام زمینی

بادام زمینی به عنوان یک ماده غذایی پرکالری، اما قدرتمند در نظر گرفته می‌شود، زیرا منبع مفیدی از پروتئین، فیبر و چربی‌های سالم برای تقویت احساس سیری در بدن است، با این حال زیاده روی در مصرف کره بادام زمینی منجر به مشکل معکوس یعنی چاقی می‌شود، بنابراین باید مرز بین زیاده روی یا مصرف بهنجار کره بادام زمینی را حفظ کنید.

عدس

عدس منبع با کیفیتی از پروتئین گیاهی و فیبر را فراهم می‌کند، بنابراین برای کسانی که بدنبال به حداقل رساندن مصرف گوشت هستند بسیار مناسب است.

خیار

خیار‌ها تا ۹۵ ٪ آب دارند و در صورت هدف کاهش وزن، آن‌ها گزینه‌ای عالی برای افزودن به رژیم غذایی هستند تا بدنتان را هیدراته نگه دارند.

ماهی سالمون

اگر به دنبال غذایی هستید که همراه با امگا ۳ بالایی باشد، ماهی سالمون خوراکی مورد علاقه شما برای رژیم غذایی موفقتان است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر