کد خبر 491816

زیاده روی در نوشیدن قهوه چه مضراتی خواهد داشت؟

بسیاری از افراد ادعا می‌کنند که بدون فنجان قهوه صبحگاهی خود نمی‌توانند کار کنند، اما به نظر می‌رسد زیاده روی در نوشیدن قهوه ایده خوبی در حوزه سلامت عمومی محسوب نمی‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، گرچه قهوه مزایای سلامتی زیادی مانند کاهش التهاب مزمن در بدن را فراهم می‌کند، اما برخی از عوارض جانبی بالقوه وجود دارد که می‌تواند برای برخی از افراد دردسر ساز باشد.

افزایش فشار خون

طبق مطالعات دانشکده پزشکی هاروارد، کافئین معمولاً باعث افزایش فشار خون برای مدت زمان طولانی نمی‌شود. اما می‌تواند فشار خون افراد را به ویژه افرادی را که مستعد افزایش فشار خون هستند بالا ببرد.

سردرد‌های منظم

این احتمال وجود دارد که نوشیدن بیش از حد قهوه می‌تواند دلیل سردرد شما باشد. مطالعه‌ای که در مجله پزشکی آمریکا منتشر شد، نزدیک ۱۰۰ فرد مبتلا به میگرن را تحت بررسی قرار داد و مشخص شد نوشیدنی‌های کافئین دار در بروز سردرد‌های ناخواسته موثرند.

اختلال در کیفیت خواب

اگر در تلاش هستید تا یک خواب شبانه با کیفیت داشته باشید، بهتر است از نوشیدن قهوه به ویژه در طول شب خودداری کنید. این موضوع می‌تواند در بلند مدت برای خواب شما مشکل زا باشد.

کاهش باروری

برخی از مطالعات نشان داده است که نوشیدن مقادیر بیش از حد قهوه از بارداری جلوگیری می‌کند و حتی بدتر از آن، احتمال سقط جنین را افزایش می‌دهد. این اطلاعات به این معنی نیست که بانوان باردار منع مصرف قهوه دارند، اما زیاده روی در مصرف این نوشیدنی می‌تواند خطرناک باشد. اکثر متخصصان اتفاق نظر دارند که مصرف کمتر از ۲۰۰ میلی گرم کافئین هیچ تأثیری در باروری ندارد. این مساوی با حدود دو فنجان قهوه ۸ اونسی است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر