کد خبر 482601

خوراکی‌هایی که آکنه پوستی را تشدید می‌کنند

بسیاری از افراد از پوست خود بسیار عالی مراقبت می‌کنند و حداقل دو بار در روز آن را با صابون‌هایی ویژه می‌شویند، اما باز هم با مشکلات پوستی ماننند آکنه رو به رو می‌شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، رژیم غذایی شما می‌تواند مقصر باشد. حتی اگر رژیم غذایی سالمی داشته باشید، ممکن است غذا‌های محرک ناشناخته‌ای وجود داشته باشد که باعث شکستگی پوست و التهاب پوست شود. به هر حال، پوست شما مانند آِینه بدن شما است و آن چه می‌خورید را نشان می‌دهد.

نوشابه

التهاب در بدن شما می‌تواند باعث افزایش وزن شود و احتمالاً منجر به تعداد زیادی بیماری مزمن شود. همچنین می‌تواند منجر به التهاب پوست شما شود. شکر یکی از التهابی‌ترین مواد غذایی است، بنابراین مصرف زیاد آن می‌تواند منجر به شکستگی شود. با کاهش مصرف قند مشکلات پوستی خود را حل کنید. یکی از بزرگترین تولید کنندگان قند نوشابه است که می‌تواند در هر وعده ۱۲ اونس تا ۴۰ گرم قند را شامل شود.

پیتزا

مطمئنا، پیتزا خوشمزه است، اما می‌تواند دلیل برخی مشکلات پوستی ناخوشایند باشد. نه تنها لبنیات چرب مانند پنیز پیتزا برای پوست شما خطرناکند، بلکه مواد تشکیل دهنده پیتزا نیز برای سلامت روده مضر محسوب می‌شوند و التهاب پوست را افزایش می‌دهند. به گفته محققان ممکن است پیتزا سلامت پوست ما را مستقیما تحت تأثیر قرار دهد، زیرا بسیاری از مشکلات مانند آکنه، اگزما و پسوریازیس ناشی از التهاب است.

سس مایونز

سس مایونز بسیار چرب است و به طور کلی ترکیباتی دارد که می‌توانند سلامت پوست شما را به خطر بیندازد، بنابراین سعی کنید مصرف سس مایونز را به حداقل ممکن برسانید.

نان سفید

تعویض نان سفید با انواع نان‌های سبوس دار می‌تواند به شدت سلامت پوست شما را تقویت کند؛ بنابراین با افزایش مصرف نان‌های سبوس دار و دوری از نان‌های سفید سلامت پوست خود را تقویت کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر