کد خبر 468773

۵راهکار پیشگیری از سرطان

سرطان یکی از کابوس‌های بزرگ بسیاری از افراد است که می‌تواند با برخی راهکار‌های ساده تحت کنترل قرار بگیرد. اگرچه عواملی مثل وراثت و عوامل غیرقابل کنترل نیز در سرطان نقش دارند، اما تغییرات سبک زندگی نیز بی تاثیر نیست.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، اغلب افراد مایلند از یک برنامه سلامتی تبعیت کنند، اما این برنامه می‌تواند به شیوه‌ای تنظیم شود که از سرطان پیشگیری کند.

ترک گوشت قرمز

کاهش مصرف گوشت قرمز و گوشت‌های فراوری شده مانند بیکن و سوسیس می‌تواند نقشی پررنگ در کنترل و پیشگیری از سرطان ایفا کند.

سبزیجات بیشتری بخورید

گزینه‌های رژیم روزانه ما نقش مهمی در پیشگیری از سرطان دارد.  برای پیشگیری بهینه از سرطان، هر روز ۹ فنجان غذای گیاهی را در نظر داشته باشید. ۳ فنجان گیاه سبز، ۳ فنجان غذای غنی از گوگرد مانند کلم، پیاز یا قارچ و ۳ فنجان رنگ قرمز.

اعتدال را رعایت کنید

یک رژیم غذایی متعادل می‌تواند متشکل از خوراکی‌های مختلفی باشد، اما یک رژیم غذایی سالم فارغ از سلامت عمومی می‌تواند از ابتلا به سرطان نیز پیشگیری کند.

خورشید را حس کنید

هر کسی می‌تواند کمبود ویتامین D. را با یک آزمایش خون ساده در مطب پزشک خود بررسی کند. این کمبود ویتامین با سرطان‌های مختلفی از جمله سرطان پروستات مرتبط است. بهترین منبع برای ویتامین D. آفتاب است، ماهی و روغن جگر ماهی نیز بهترین منبع غذایی برای تامین ویتامین D. است، از جمله ماهی‌های مفید می‌توان به قزل آلا و ماهی آزاد اشاره کرد.

سیگار را ترک کنید

تقریباً نیمی از مرگ‌های ناشی از سرطان را می‌توان با مصرف سیگار مرتبط دانست. سرطان‌هایی مانند کبد، روده بزرگ، ریه، دهان و گلو، مری، حنجره، معده، لوزالمعده، مثانه، کلیه، دهانه رحم و لوسمی حاد می‌توانند بر اثر مصرف سیگار تشدید شوند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر