کد خبر 465106

هشدار محققان به افراد چاق در روزهای کرونایی

نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، سیستم ایمنی افراد چاق به بیماری کووید ۱۹ بیشتر واکنش نشان می‌دهد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نتایج یک بررسی جدید حاکی از آن است، سیستم ایمنی افراد چاق به بیماری کووید ۱۹ بیشتر واکنش نشان  می‌دهد.

محققان باور دارند، اضافه وزن به این معنی است که سیستم ایمنی بدن آنها پس از ابتلا به یک بیماری تحت فشار مداوم قرار دارد.

آمارها حاکی از آن است، افراد چاق و دچار اضافه‌وزن حدود ۴۸ درصد بیش از سایر افراد ممکن است پس از ابتلا به کرونا در معرض مرگ باشند.

شواهد نشان می‌دهد، چاقی باعث فعال شدن طولانی مدت قسمت‌های مضر سیستم ایمنی بدن می‌شود؛ علاوه بر این  واکسن‌های ویروس کرونا ممکن است در افراد چاق عملکرد خوبی نداشته باشند زیرا آسیب سیستم ایمنی بدن آنها و آسیب اندام‌ها مبارزه با ویروس را دشوارتر می‌کند.

براساس یک تحلیل جهانی چاقی احتمال بستری شدن در بیمارستان در اثر ابتلا به کووید ۱۹ را دو برابر می کند و خطر مرگ را تا ۵۰ درصد افزایش می دهد.

پژوهشگران آمریکایی می گویند چاقی ابتلا به سایر بیماری‌ها مانند دیابت و فشار خون بالا را محتمل تر می‌کند؛ این در کنار ضعیف‌تر شدن سیستم ایمنی می‌تواند افراد را در مقابل موارد شدید کووید ۱۹ آسیب‌پذیرتر کند.

محققان از دانشگاه میشیگان دریافتند افرادی که دارای اضافه وزن جدی هستند  بیشتر از علائم ویروس کرونا رنج می‌برند و این می‌تواند به این دلیل باشد که وزن اضافی آنها به این معنی است که سیستم ایمنی بدن آنها دائماً تحت فشار قرار گرفته و در یک سطح پایه بالاتر از افراد با وزن سالم کار می‌کند؛ مقادیر بالای چربی و قند در خون می تواند تورم داخل رگ ها و اندام ها را تحریک کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر