کد خبر 463923

چرا مصرف دارو‌های خواب آور خطرناک است؟

مصرف دارو‌های خواب آور یا آرام بخش موضوع عجیبی نیست، اما مصرف دارو‌های خواب آور به شکل خودسرانه بسیار بسیار خطرناک است. درواقع مصرف خودسرانه دارو‌های خواب آور می‌تواند خطراتی جدی برای سلامتی شما داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، این روز‌ها بسیاری از افراد عادت کرده اند برای مبارزه با بی خوابی به قرص‌های خواب آور پناه ببرند، اما به نظر می‌رسد این کار اشتباه است.
پزشکان ممکن است دارو‌های خواب آور یا دارو‌های ضد افسردگی با دوز کم را برای خوابیدن به افراد تجویز کنند. اما مصرف بی رویه دارو‌های خواب آور به مرور زمان باعث ایجاد وابستگی و اعتیاد بیش از حد می‌شود و خطراتی را برای افراد ایجاد می‌کند. اطلاع از این نکته بسیار مهم است که بدانیم قرص‌های خواب آور نسخه ای، تنها یک راه حل کوتاه مدت هستند به مرور زمان این دارو‌های خواب آور می‌توانند زمینه ساز وابستگی مهار نشدنی شما به دارو‌ها شوند.
برخی، معتقدند که هورمون ملاتونین، به تنظیم چرخه خواب/بیداری کمک می‌کند؛ بنابراین هر نوع دستکاری این هورمون به واسطه دارو می‌تواند اثراتی پایدار ایجاد کند. پیامد‌های بی خوابی می‌توانند بسیار خطرناک باشند. به مرور زمان نیز به ایجاد اضطراب و استرس منتهی می‌شوند؛ بنابراین شاید برخی از افراد از هراس درگیر نشدن در همین مشکلات است که به استفاده از دارو‌های خواب آور تمایل پیدا می‌کنند. با این وجود اگر قرار است از دارو‌های خواب آور تحت نظر پزشک متخصص استفاده کنید، دقت کنید که در مصرف دارو‌ها زیاده روی نکنید.
دوز دارو‌ها را به میل خود افزایش ندهید، زیر نظر پزشک اقدام به افزایش یا کاهش دارو‌ها کنید و هرگز دارو‌های خود را با دیگران به اشتراگ نگذارید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر