کد خبر 460312

راهکار‌های کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در تابستان

باورش سخت است، اما از هر ۴ نفر ۱ نفر در اثر بیماری قلبی در ایالات متحده جان خود را از دست می‌دهند. این تعداد ۶۴۷۰۰۰ آمریکایی در هر سال و یک مرگ در هر ۳۷ثانیه است، مطابق با داده‌های ژوئن ۲۰۲۰از مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری هاا می‌توان با برخی راهکار‌ها خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، طبق اعلام انجمن قلب آمریکا، ۸۰ درصد موارد کاملاً قابل پیشگیری هستند و کار‌های مختلف زیادی وجود دارد که می‌توانید همین حالا انجام دهید تا مطمئن شوید قلب شما سالم بماند.

از تنقلات ناسالم خداحافظی کنید

همه غذا‌های ناسالم می‌توانند سلامتی شما را به خطر بیندازند. این موضوع به ویژه در شرایطی که گرمای هوا بالاتر است، بیشتر حس می‌شود. درواقع شما باید در هوای گرم با خوراکی‌ها و تنقلات ناسالمی مانند چیپس و پفک خداحافظی کنید.

مقدار قندی که می‌خورید را محدود کنید

کاهش قند می‌تواند به شما کمک کند زندگی طولانی‌تر و سالم تری داشته باشید. کاهش مقدار قند موجود در رژیم غذایی، خطر ابتلا به دیابت و چاقی را کاهش می‌دهد، که هر دو به طور مستقیم با بیماری‌های قلبی مرتبط هستند. در عوض، اطمینان حاصل کنید که بخش عمده‌ای از رژیم غذایی شما شامل غذا‌های کامل است.

فیبر بیشتری بخورید

بار‌ها و بار‌ها نشان داده شده است که خوردن فیبر بیشتر می‌تواند به کاهش فشار خون و کلسترول کمک کند، که به نوبه خود می‌تواند به جلوگیری از بیماری‌های قلبی کمک کند. افزایش مصرف فیبر شما احتمال بروز مشکلات قلبی را کاهش می‌دهد. شما می‌توانید با افزودن غلات سبوس دار، سبزیجات، جو دوسر، لوبیا، آجیل و میوه بیشتر به رژیم غذایی خود این کار را انجام دهید.

سیگار کشیدن را متوقف کنید

سیگار کشیدن برای شما بد است. سیگار کشیدن به تمام اعضای بدن شما به ویژه ریه‌ها و قلب شما آسیب می‌رساند. گذشته از افزایش خطر سکته مغزی و سرطان ریه و بسیاری از موارد مشابه، سیگار کشیدن می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را نیز بالا ببرد.

ارسال نظر