کد خبر 453285

راهی برای در امان ماندن از بیماری‌های قلبی

نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد قرار دادن دوچرخه ورزشی در شرکت‌ها و ادارات و استفاده کارمندان از آن تنها به میزان دو بار در هفته می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، نتایج یک بررسی جدید نشان می‌دهد قرار دادن دوچرخه ورزشی در شرکت‌ها و ادارات و استفاده کارمندان از آن تنها به میزان دو بار در هفته می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد.

پژوهش‌ها همچنین نشان می‌دهد، استفاده کارمندان از دوچرخه دو بار در هفته  هر بار به میزان ۹ دقیقه می‌تواند به سلامت قلب آنها کمک کند.

کارشناسان بهداشتی یادآور می‌شوند، با توجه به اینکه زمان لازم برای ورزش با دوچرخه کوتاه است، کارمندان نیاز به تعویض لباس ندارند و همین موضوع می‌تواند آنان را برای استفاده از دوچرخه و ورزش ترغیب کند.

محققان ادعا می‌کنند، این روش باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی تا ۱۵ درصد و همچنین کاهش احتمال ابتلا به دیابت نوع ۲ می شود.

دانشمندان نیز می‌گویند:  این تمرین به حدی آسان است که افراد حتی می‌توانند آن را با لباس کار خود انجام دهند، بدون اینکه عرق کنند و نیاز به دوش گرفتن بعد از آن داشته باشند.

پژوهش‌های زیادی نشان داده، سطح ضعیف آمادگی قلبی و تنفسی یکی از  مهم‌ترین دلایل برای بروزبیماری‌های قلبی عروقی و سرطان است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر