کد خبر 442886

آیا نوشیدن آبِ یک شب مانده خطرناک است؟

بسیاری از افراد عادت دارند در هنگام خوابیدن یک بطری آب بالای سر خود قرار دهند و صبح فردا این بطری آب را بنوشند. اما برخی معتقدند این موضوع می‌تواند بسیار خطرناک باشد. اکنون ما به دنبال یافتن پاسخی برای این موضوع هستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، با توجه به این که بدن شما در طول شب دچار کمبود آب بدن می‌شود، بیدار شدن از شدت تشنگی موضوعی غیر معمول نیست.
اغلب ما می‌دانیم که احتمالاً نوشیدن آب باقیمانده در لیوان باز کمی غیر بهداشتی است. باز بودن لیوان آب باعث می‌شود غبار و ذرات معلق وارد لیوان شده و حتی پشه و مگس و سوسک نیز داخل لیوان بیفتند، اما برخی می‌پرسند ظرف دربسته چه مشکلی دارد؟
جالب است بدانید که برای درک این که ظرف‌های دربسته نیز مشکلاتی ایجاد می‌کنند یا خیر آزمایش‌های متعددی انجام شده است. با این وجود حتی یک ظرف بسته مانند بطری یا پارچ نیز مشکلاتی را ایجاد می‌کند، عمدتاً به این دلیل که پوست ما با عرق، گرد و غبار، سلول‌های پوستی و حتی ترشحات بینی پوشانده شده است، بنابراین وقتی یک بار بطری را در دهان خود می‌گذاریم، این‌ها همه می‌توانند وارد بطری شوند.
آیا ممکن است از نوشیدن یک لیوان آب که یک شب نشسته است، بیمار شوید؟ از آنجا که این باکتری‌های بدن خود شما هستند، بعید است که بیمار شوید. اما مطمونا بهتر است از بطری آب اشتراکی استفاده نکنید و مرتب بطری آب خود را بشویید. همچنین بسیار مهم است فردی که دارای سیستم ایمنی ضعیف باشد (مانند بیماران پیوند و افراد تحت شیمی درمانی یا افرادی که مبتلا به HIV / AIDS هستند) در معرض آب‌های آلوده قرار نگیرند.
برخی از انواع بطری‌های پلاستیکی حاوی BPA یا مواد شیمیایی مشابه هستند، که می‌توانند وارد آب بشوند، به خصوص هنگامی که در معرض نور خورشید قرار دارند. تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که BPA می‌تواند با مشکلات سلامتی مؤثر بر مغز و رفتار مرتبط باشد، اگرچه FDA اظهار داشته است که میزان انتقال BPA در محدوده ایمن است. استفاده از بطری بدون BPA باعث رفع مشکل می‌شود، اما رشد باکتری‌ها به ویژه اگر از بطری فلزی استفاده می‌کنید (که به سرعت گرم می‌شود)، میکروب‌ها را به تکثیر تشویق می‌کند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر