کد خبر 439470

تلفیق رژیم غذایی ناشتا و ویتامین C در درمان سرطان موثر است

محققان دریافتند رژیم غذایی به تقلید از حالت ناشتا (FMD) همراه با مصرف ویتامین C می تواند در درمان برخی انواع سرطان ها موثر باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، محققان دانشگاه کالیفرنیا جنوبی دریافتند تلفیق رژیم غذایی حالت ناشتا و ویتامین C روند پیشرفت سرطان کلورکتال (راست روده) را در برخی موش‌ها به تعویق انداخت و در برخی دیگر هم موجب توقف بیماری شد.

«والتر لانگو»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «ما برای اولین بار اثبات کردیم که چگونه یک اقدام کاملاً غیرسمی می‌تواند یک سرطان تهاجمی را به شکل مؤثری درمان کند.»

محققان عنوان می‌کنند اگر حالت ناشتا برای بیماران مبتلا به سرطان یک مشکل باشد، گزینه ایمن تر و اسان تر برای آنها، داشتن رژیم غذایی کم کالری و گیاهی است که موجب می‌شود سلول‌ها به گونه‌ای واکنش نشان دهند به طوریکه گویا بدن در حالت ناشتا قرار دارد.

یافته‌های این محققان حاکی از آن است که درمان تلفیقی رژیم غذایی به تقلید از روزه داری همراه با ویتامین C یک درمان با مسمومیت پایین است که دارای پتانسیل جایگزینی به جای درمان‌های سمی‌تر است.

لاگو در ادامه می‌افزاید: «ما در مطالعات خود مشاهده کردیم در صورت استفاده تنها از رژیم غذایی شبیه ناشتا یا ویتامین C به تنهایی، رشد سرطان کاهش یافته و موجب افزایش اندکی در مرگ سلول سرطانی می‌شود. اما در زمان استفاده همزمان این دو باهم، تاثیرشان بسیار شگفت انگیز بوده و تقریباً تمام سلول‌های سرطانی نابود می‌شوند.»

در بین یافته‌های دیگر، محققان دریافتند که بیماران مبتلا به سرطان کلورکتال با میزان بالا پروتئین پیوندیافته با آهن با شانس کمتر زنده ماندن روبرو بودند.

رژیم غذایی به تقلید از حالت ناشتا یک برنامه غذایی ۵ روزه است که مبتنی بر مصرف کم کالری و مصرف سبزیجات است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر