{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 437273

یک گزارش سازمان بهداشت جهانی از ماه فوریه نشان داده است که حدود ۸۰٪ از بیماران مبتلا به موارد تایید شده آزمایشگاهی، دارای بیماری خفیف بوده و بهبود می یابند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، براساس یک مطالعه، تقریباً ۵۶ هزار مورد آزمایشگاهی تایید شده در گزارش WHO ، شایع‌ترین علامت، که ۸۸٪ از بیماران آن را تجربه کرده‌اند، تب معرفی کرده است.

 علائم شایع دیگر کروناویروس به ترتیب زیر است:

سرفه خشک (۶۸٪)

خستگی (۳۸٪)

سرفه تولید خلط / مخاط (۳۳٪)

تنگی نفس (۱۹٪)

درد مفاصل یا عضله (۱۵٪)

گلو درد (۱۴٪)

سردرد (۱۴٪)

لرز (۱۱٪)

حالت تهوع یا استفراغ (۵٪)

احتقان بینی (۵٪)

اسهال (۳٪)

سرفه کردن خون (۱٪)

ترشحات چشم (۱٪)

یک مورد دیگر که در این لیست وجود ندارد، بی‌هوشی یا از بین رفتن حس بویایی است. گزارش‌ها حاکی از آن است که افراد مبتلا به موارد خفیف‌تر این بیماری، می‌توانند علائمی از جمله از بین رفتن حس بویایی و چشایی خود را از دست بدهند، اما WHO هنوز این علائم را به لیست رسمی خود اضافه نکرده است، زیرا داده‌ها هنوز به اندازه کافی قوی نیستند. اما تجزیه و تحلیل یک برنامه ردیابی علائم COVID-۱۹ در انگلیس نشان می‌دهد ۵۹٪ از ۵۷۹ کاربر که آزمایش مثبت برای این بیماری داشته‌اند، از دست دادن بو و طعم و مزه، در مقایسه با ۱۸٪ افرادی که این بیماری را نداشتند گزارش شده است. در ماه آوریل، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده لیست علائم احتمالی COVID-۱۹ را به روز کرده  که از بین رفتن طعم و بوی جدید در بین آنها شد.

ارسال نظر

  • پرویز
    ۰ ۰

    ایااین حس بویایی وچشایی قابل برگشت به زندگی عادی دارد .

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری