{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 424651

مصرف آویشن برای بهبود و درمان بیماری ها استفاده می شود اما مبتلایان به کم و پر کاری تیروئید باید از مصرف آویشن خود داری کنند.

به گزارش اقصادآنلاین به نقل از نمناک، آویشن درختچه ای کوتاه و پر از شاخه های علفی و جزء خانواده گیاه نعناع است، این گیاه برای بهبود و درمان بیماری ها استفاده می شود و یک آنتی اکسیدان قوی برای حفظ چربی های بدن در برابر آسیب رادیکال های آزاد است. مصرف گیاه آویشن برای سلامتی مفید است، از گیاه و دمنوش آویشن در مصارف زینتی، آشپزی، مواد شوینده و مواد دارویی استفاده می شود. 

مصرف آویشن بر افزایش قد و طول عمر انسان تاثیر گذار دانست و روغن گیاه آویشن دارای خواصی مانند افزایش قد رت ذهنی، بهبود سلول های بدن، تسریع جریان خون و جوانسازی پوست است.

با اشاره به تثیر گیاه آویشن در درمان آکنه، مصرف گیاه آویشن باعث کاهش موخوره، فشار خون ، سرطان روده بزرگ، پوسیدگی دندان و ریزش مو می شود.

روغن گیاه آویشن در تولید محصولاتی مانند صابون، شامپو، خمیر دندان و عطر کاربرد دارد.

این گیاه دارای خاصیت ضد باکتری است، ویتامین K موجود در آویشن باعث افزایش کلسیم، آهن بدن و بهبود پوکی استخوان می شود.

چه کسانی نباید آویشن مصرف کنند:

 مبتلایان به کم و پر کاری تیروئید از مصرف آویشن خود داری کنند، مصرف زیاد گیاه و یا دمنوش آویشن در دوران بارداری احتمال سقط جنین را افزایش می دهد.

تیمول، یکی از مواد شیمیایی موجود در آویشن است، وجود مواد شیمیایی مانند کلرهگزیدین و تیمول در گیاه آویشن در زمان مصرف از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند.

بیماران کلیوی و افراد دارای تنگی نفس باید برای بهبود و کاهش بیماری، 10 گرم گیاه آویشن را با یک قاشق مربا خوری عسل مخلوط کرده و دم کنند.

مصرف آویشن برای بعضی افراد مضر است، ماده شیمیایی تیمول ممکن است باعث کاهش ضربان قلب، افت دمای بدن، بروز حالت تهوع ، استفراغ، سرگیجه ، سردرد و تاخیر در روند انعقاد خون شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری