کد خبر 413381

تغییرات موهای شما نشان دهنده بیماری شما است!

گروهی از پژوهشگران انگلیسی در کالج سلطنتی لندن دریافته اند که تغییرات در بافت و ساختار موها می تواند دریچه ای تمام نما از شرایط سلامتی یا عدم سلامتی افراد باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، ممکن است چشم ها دریچه ای از روح باشند ، اما موهای شما می توانند بینشی کامل از وضعیت سلامت داخلی شما را مشخص کنند. این موضوع گرچه پیش از این نیز بارها بررسی شده بود اما اکنون به شکلی قوی تر مورد تایید قرار گرفته است.

وضعیت موهای شما آیینه ای از وضعیت روده شما است. درواقع شرایط موها مشخص می کند که بدن موفق شده مواد مغذی را به اندازه کافی جذب کند، یا اساسا ماده ای مغی برای جذب وجود دارد یا خیر. دکتر آماندا ای کاسترو میلر در این خصوص می گوید: "کمبود پروتئین و اسیدهای چرب ضروری می تواند موهای شما را لک دار، ضعیف و بسیار ناک کند.  سایر کمبودهای مواد مغذی ممکن است علائمی مشابه یا بدتر مثل شکنندگی، کات شدن بی دلیل موها یا ریزش را به همراه داشته باشد.

از رایج ترین مشکلات مرتبط با سلامت موها را می توان شامل محدودیت کالری ، کمبود مواد مغذی مثل پروتئین ، آهن ، روی ، سلنیوم ، ویتامین C ، مس یا منگنز دانست.

کاسترو میلر می گوید: "بهتر است در صورت مشاهده مشکلات جدی و پایدار در موهای خود با یک پزشک متخصص مشورت کنید. گاهی مشکلات موها ریشه در مشکلاتی جدی تر دارد."

بیشتر بخوانید
ارسال نظر