کد خبر 409780

نکاتی طلایی برای کاهش وزن

بسیاری از افراد مدت هایی طولانی درگیر کاهش وزن خود هستند اما موفق نمی شوند وزن خود را کاهش دهند. برخی دیگر نیز با کوچکترین تلاش به سرعت وزن خود را کاهش می دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برخی از افراد به دلایل مختلف از کاش وزن دلسرد می شوند. در ادامه به بررسی نکاتی طلایی درباره کاهش وزن می پردازیم:

دلیل و انگیزه کاهش وزن خود را پیدا کنید

اکثر افرادی که در کاهش وزن خود موفقند دلایلی منطقی برای کاهش وزن دارند. بنابراین توصیه می شود تلاش کنید یک دلیل منطقی برای کاهش وزن خود پیدا کنید. برای مثال برای افزایش سلامتی خود، کاهش قند خون و کنترل دیابت خود برای کاهش وزن تلاش کنید. سعی کنید یک هدف مشخص داشته باشید تا تلاش برای رسیدن به ان هدف در شما انگیزه ایجاد کند.

روال خاصی را انتخاب کنید

روال مشخص برای تغذیه، ورزش، سبک زندگی و... کمک می کند شما بدون مشکل وزن کم کنید. وقتی شما یک روز مراقب غذا و تحرکتان باشید و دو روز را بی تفاوت باشید یا توجهی به برنامه منظم ورزش و رژیمتان نشان ندهید، نتیجه مناسبی نیز از رژیم یا ورزش خود نمی گیرید.

حرکت همه چیز است

بهترین پیش بینی کننده برای موفقیت در کاهش وزن ، میزان فعالیت بدنی است که انجام می دهید. درواقع ورزش و تحرک می تواند به روند کاهش وزن شما کمک کند. حدوداً یک ساعت فعالیت بدنی متوسط، طی  6 روز در هفته. می تواند کاهش وزن شما را تضمین کند.

نکات اشتباه را پیدا کنید

گاهی برخی از افراد می پرسند چرا با وجود رعایت همه نکات مهم برای کاهش و کنترل وزن، باز هم وزن کم نمی کنند با این وجود آنها برخی نکات مثل خواب کافی، کاهش استرس و ... را مد نظر قرار نمی دهند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر