{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 406218

یک مطالعه نشان می دهد فقط یک دوز واکسن اچ‌پی‌وی می‌تواند به اندازه ۲-۳دوز استاندارد توصیه شده توسط پزشکان موثر باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، مطالعه نشان می دهد که فقط یک دوز واکسن اچ‌پی‌وی می‌تواند به اندازه ۲-۳ دوز استاندارد توصیه شده توسط پزشکان موثر باشد.

اچ‌پی‌وی، شایع‌ترین عفونت مقاربتی در ایالات متحده است و به چندین سرطان از جمله سرطان پروستات، گلو و رحم مرتبط است.

CDC به کودکان توصیه می‌کند دو یا سه سری دوز بین سنین ۱۱ تا ۱۲ سال دریافت کنند؛ زنانی که یک، دو یا سه دوز دریافت کرده بودند، بسیار بیشتر از زنان غیر واکسینه شده محافظت می‌شدند؛ همینطور میزان زنانی که دو دوز دریافت کرده بودند اما هنوز آلوده بودند، دو برابر زنان با یک دوز بود.

این مطالعه جدید حاکی از آن است، زنانی که فقط یک دوز واکسن HPV دریافت می‌کنند به همان اندازه درمورد ویروس محافظت می‌شوند.

این تیم، از دانشکده بهداشت دانشگاه تگزاس می‌گوید: این یافته‌ها می تواند زنان بیشتری را برای دریافت یک دوز واکسن ترغیب کند و به نوبه خود، به کاهش نرخ سرطان‌هایی که با ویروس اچ‌پی‌وی ارتباط دارد، کمک کند.

HPV، ویروس پاپیلومای انسانی، شایع ترین عفونت مقاربتی در ایالات متحده است که حدود 79 میلیون نفر را مبتلا کرده است.

ویروس پاپیلوم انسانی یا HPV ویروسی است که بیش‌تر از همه در زمان رابطه جنسی و از طریق تماس مستقیم بین پوست افراد انتقال می‌یابد؛ بیش از ۱۰۰ نوع یا سوش مختلف از HPV وجود دارد. اکثر مردان و زنانی که دچار این عفونت هستند از این موضوع بی‌اطلاع می‌باشند، زیرا در بدن آنها علائم یا مشکلات بهداشتی ایجاد نمی‌شود. 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری