{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 406093

گاهی افراد شاغل بدون توجه به تناسب اندام فعالیت های روزانه و تغذیه ی خود را دنبال می کنند و با بهانه نداشتن وقت خود را در معرض چاقی قرار می دهند در حالیکه با رعایت چند نکته ساده عکس آن اتفاق می افتد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نمناک، قصد داریم به اصولی بپردازیم که هر فرد شاغلی با رعایت انها می تواند وزن ایده آل خود را حفظ کند.

9 راه برای تناسب اندام و سلامتی حتی وقتی مشغله دارید

امروزه جهان شلوغ و شلوغ تر به نظر می رسد. بیشتر زمان ها شما از تردمیل کار به تردمیل واقعی می روید و چگونه سلامتی خود را بدون دویدن نگه می دارید؟

1- سالم خوردن:

تغذیه سالاد

غذاهای سالم جدیدی وجود دارد که مکمل یکدیگرند، از کلم تا آبمیوه. ابتدا روی تهیه کردن میوه، سبزیجات و پروتئین متمرکز شوید، بهترین راه برای استفاده قرار دادن آن در وعده های غذایی است.

2- به دست آوردن مواد مغذی:

حتی اگر شما از غذاهای سالم استفاده کنید گاهی اوقات مواد مغذی مهم را بدون اطلاع از دست می دهید چیزهایی مثل روی، آهن و ویتامین که برای سطح انرژی شما مهم است. مطمئن شوید که شما به مقدار کافی انرژی گرفتید یا نه.

نکاتی برای رسیدن به تناسب اندام

3- منظم ورزش کردن: 

untitled

به شما احساس خوبی از ورزش کردن منظم دست می دهد اما شگفت انگیز است که چطور می تواند آسان باشد، اگر شما روزانه 15 تا 20 دقیقه ورزش کنید، می توانید سطح انرژی خود را بالا ببرید و خطر ابتلا به بیماری را کاهش دهید.

ورزش هایی است که شما می توانید پشت میزتان یا هنگامی که در خانه هستید انجام بدهید این کار بدون رفتن به باشگاه و خستگی و عرق کردن احساس خوبی به شما می دهد.

4- خوب خوابیدن:

خواب خوابیدن بی خوابی

خوب خوابیدن برای سلامتی بسیار مهم است. طبق نتایج بدست آمده 50 تا 70 میلیون آمریکایی از اختلال خواب رنج می برند. کیفیت خواب در شب بسیار اهمیت دارد اما نه اینکه در طول شب 10 بار از خواب بپرید و نوشته بردارید که فردا قرار است چکار کنید.

5- اولویت های مهم : تهیه لیستی به ترتیب اهمیتی که دارند .برای انجام دادن کارها و نگاه به کل لیست و انجام دادن گزینه ای که اهمیت بیشتری دارد.

روش های تناسب اندام و سلامتی

6- محدود کردن انرژی های مکمل:

نوشیدنی

انرژی گرفتن از نوشیدنی ها بسیار آسان است این رفتار مشکل جدی برای سلامتی است و نوشیدن انرژی زا ها و کافئین های اضافی شما را برای غلبه بر جهان آماده می کند عادت های سالم انرژی شما را ذخیره می کند و شما نباید تکیه بر نوشیدن زیاد انرژی زا ها بکنید، زیرا در این صورت نمی توانید خواب خوبی را تجربه کنید.

7- کارهای ضد استرس:

آرامش یوگا

برای بعضی افراد یوگا و بعضی دیگر کتاب خواندن کمک می کند که استرس شان کاهش پیدا کند با زمان دادن برای استراحت در واقع استرس خود را پایین می آورید و این باعث میشود بدن شما سالم تر و مغزتان کمتر آسیب ببیند.

8- حمایت شبکه ای:دوستان و اقوام فقط برای بازی و خنده نیستند، آنها واقعاً از لحاظ ذهنی، جسمی و احساسی مهم هستند. مردم با حمایت های قوی شبکه ای برای غلبه بر مشکلات در زندگی بهتر هستند.

9- یک قدم به عقب برداشتن: زندگی واقعی است یا مرگ؟ وقتی سلامتی و تناسب اندام میخواهید تلاش کنید. شما نمی توانید که در همه چیز سلامت را رعایت کنید، مثلاً در غذا. هر وقت شما گزینه سلامت را انتخاب کنید در واقع خود را در معرض آن قرار دارید و شما راه درست را انتخاب کردید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری