{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 402834

گیاه خارخسک با نام علمی Tribulus terrestris در طب سنتی چین و هند برای مشکلات جنسی مورد استفاده بوده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری آنلاین، این گیاه میوه‌دار در مناطق گوناگون جهان رشد می‌کند و برگ‌ها، میوه‌ها و ریشه این گیاه استفاده دارویی دارد. این گیاه علفی یکساله برگ‌هایی کرک دار، گل‌های زرد و میوه‌هایی به اندازه ناخن انگشت دارد که با غلاف سختی پوشیده می‌شوند که یک یا شمار بیشتری خارهای تیز دارد و به همین علت گیاه خارخسک نامیده می‌شود.

خارخاسک

چینی‌ها و هندی‌ها برای قرن‌ها از آن به‌عنوان شهوت افزا استفاده می‌کرده‌اند.

چند تحقیق نشان داده‌اند که این گیاه می‌تواند به رفع مشکلات جنسی در زنان، مشکلات برانگیختگی، کاهش میل جنسی، لغزنده سازی و رسیدن به ارگاسم کمک کند. البته دانشمندان هنوز دقیقاً نمی‌دانند این گیاه چگونه اثر می‌کند.

پژوهشگران تصور می‌کردند این گیاه میزان‌های در گردش هورمون جنسی را افزایش می‌دهد و به‌ این‌ ترتیب باعث افزایش میل جنسی می‌شود اما تحقیقات در این مورد به نتیجه قاطعی نرسیده است.

به نظر می‌رسد خارخسک در مقدارهای توصیه‌شده بی‌خطر باشد، هر چه که برخی بررسی‌ها عوارض جانبی به‌صورت آشفتگی معده را مصرف‌کنندگان نشان داده‌اند.

خارخاسک

اگر می‌خواهید از این مکمل گیاهی استفاده کنید، ۷۵۰ میلی‌گرم از مکمل آن را در سه دوز تقسیم‌شده (۲۵۰ میلی‌گرم سه بار در روز) مصرف کنید. اگر دچار دل‌آشوبه شدید می‌توانید مقدار مصرفی آن را کاهش دهید.

خارخسک را در بسیاری مکمل‌های ترکیبی برای «تقویت سلامت جنسی» در بازار وجود دارد اما معمولاً در مقدارهایی بسیار کمتر از مقداری که در تحقیقات به کار رفته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری