کد خبر 390549

۳خوراکی ویژه برای افزایش سلامت قلب مردان

بسیاری از مردان نسبت به سلامت قلب خود بی توجهند این موضوع باعث می شود در بسیاری از موارد مردانن بسیار دیر متوجه بیماری های خود شده و دچار بیماری های جدی قلبی شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، برخی خوراکی ها نقشی بسیار مفید در سلامت مردان ایفا می کنند و در ادامه به معرفی سه خوراکی بسیار مفید می پردازیم:

سالمون وحشی

متخصصان انستیتوی ملی بهداشت ایالات متحده می گویند ، اگر  شما می خواهید سالم بمانید و سلامت قلب خود را بهبود ببخشید یکی از بهترین روشها مصرف سالمون وحشی است. چربی سالم این ماهی به کاهش تری گلیسیریدها کمک می کند (چربی هایی که می توانند در خون شما ایجاد شده و باعث حمله قلبی شوند) و همچنین خطر ضربان قلب نامنظم را کاهش می دهد. برای به دست آوردن این مزایا، بهتر است تا جایی که می توانید ماهی سالمون بخورید.

لوبیا و حبوبات

برخلاف منابع حیوانی پروتئین ، لوبیا و حبوبات عاری از چربی های ناسالم هستند. به همین دلیل است که یک مطالعه نشان داده است افرادی که حداقل چهار بار در هفته حبوبات مصرف می کردند، در مقایسه با افرادی که کمتر از یک بار در هفته این خوراکی ها را مصرف می کردند ، 22 درصد بیشتر از دیگران با خطر بیماری قلبی رو به رو می شدند.  نتایج دلگرم کننده ای نیز در مجله انجمن پزشکی کانادا منتشر شده که نشان می دهد خوردن یک فنجان لوبیا در روز می تواند سطح کلسترول "بد" را در خون به میزان پنج درصد کاهش دهد.بنابراین بهتر است لوبیا را به سالادها ، سوپ ها و میان وعده های خود بیفزایید.

گردو

گردو به عنوان یکی از بهترین منابع رژیم غذایی اسیدهای چرب عمل می کند و حاوی امگا 3 است. گردو به ویژه برای قلب خوب است. یک مطالعه نشان داد که استفاده از گردو به عنوان میان وعده روزانه به بهبود چشمگیر جریان خون به قلب عمل می کند. خوردن یک وعده گردو در هفته باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی است.

توجه به این نکته مهم است که درجه حرارت بالا می تواند روغنهای فرار گردو را از بین ببرد. گردو را به صورت خام خریداری کنید و آنها را در یک ظرف در یخچال به عنوان یک میان وعده سالم برای قلب ذخیره کنید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر