کد خبر 527453

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

خانه‌ های ۷۰ متری قلب تهران چند؟

در گزارش پیش رو به بررسی قیمت واحدهای ۷۰متری که در آژانس‌های املاک منطقه۶ شهرداری تهران فایل شده است، خواهیم پرداخت.

اقتصاد آنلاینسیده زهرا محمودی؛ منطقه6 شهرداری تهران، یک منطقه در مرکز این شهر است که با نام قلب تهران شناخته می‌شود. محله‌های این منطقه، دسترسی مناسبی به سایر مناطق شهر دارد و از این رو قیمت مسکن در آن‌ها بالاست. به گفته کارشناسان مشاور املاک در این منطقه، به علت بالا رفتن قیمت مسکن ، واحدهای میان متراژ و متراژ پایین انتخاب بسیاری از افراد برای خرید و اجاره مسکن است و تمایل به خرید واحدهای بزرگ کاهش زیادی داشته است. در ادامه این گزارش به بررسی قیمت برخی از آپارتمان‌های 70متری که در آژانس‌های املاک منطقه6 تهران فایل شده است، خواهیم پرداخت.

قیمت مسکن در منطقه 6 به دلیل موقعیت و دسترسی مناسب این منطقه، به طور غالب از متوسط قیمت مسکن در تهران بالاتر است. آپارتمان‌های این منطقه نیز فارغ از متراژ باتوجه به عواملی مانند سن بنا، محله، امکانات و... قیمت متفاوتی خواهد داشت و تقریبا می‌توان واحدهایی از متری 30 تا متری 70میلیون تومان در این منطقه دید؛ البته واحدهای ارزان‌تر و گران‌تر هم به ندرت باتوجه به شرایط ملک در این منطقه فایل می‌شود.

خانه‌های 70متری قلب تهران چند

لازم به ذکر است: قیمت‌هایی که در ادامه می‌آید براساس فایل‌های موجود در آژانس‌های املاک منطقه6 تهران بوده و اقتصادآنلاین دخل و تصرفی در قیمت‌ها ندارد.

یک آپارتمان 70متری در قلب تهران چند؟

فاطمی یکی از محله‌های منطقه6 است که واحدی 70متری و نوساز در آن متری 48میلیون تومان قیمت‌گذاری شد؛ همچنین یک دستگاه آپارتمان 72متری و 2سال ساخت در یوسف آباد با قیمت 50میلیون تومان در هر متر مربع به فروش می‌رسد.

واحدی 70متری و 15ساله در میدان ولیعصر با قیمت 30میلیون تومان در هر متر مربع، یک خانه 75متری و 8سال ساخت در بهجت آباد با قیمت 34میلیون تومان در هر متر مربع و یک دستگاه آپارتمان 69متری و 10ساله در امیر آباد متری 42میلیون تومان قیمت خورد.

سنایی یک محله دیگر در منطقه 6 است که قیمت مسکن در آن تقریبا از متری 30میلیون تومان شروع می‌شود؛ یک واحد 70متری و 5ساله در این محله متری 41میلیون تومان قیمت‌گذاری شد. همچنین برای خرید خانه‌ای 68متری و 9ساله در محله جهاد 39میلیون تومان برای هر متر مربع سرمایه مورد نیاز است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • م
  ۰ ۰

  خداوند لعنت کنه عوامل گرونی و تورم رو

 • مستاجر
  ۰ ۰

  اگر دست من بود تمام مسوولان بخش مسکن را تو این مملکت از دم اعدام میکردم چون زندگی و روزگار مردمان مخصوصا مستاجران را به لجن کشاندن لعنت خدا و بندگان خدا لر مسوولان بخش مسکن

 • مشیری
  ۰ ۰

  چنانچه در شهرداری ها شرکتهایی مرتبط با ساخت و ساز بصورت مشارکتی با مردم ایجاد شود و در کنار آن دستوری از قوه قضائیه و مجلس و دولت ( وزارت راه و شهر سازی ) مبنی بر اینکه اراضی و زمین های مسکونی ( خرابه ) و املاک کلنگی داخل بافت و کوچه و خیابان‌ها که توسط مالکان در شهر ها جهت سرمایه گذاری دست نخورده مانده اند و سبب مخدوش شدن چهره شهر شده اند میبایست تعیین تکلیف شوند و اگر تا یکی دو سال نسبت به ساخت و ساز اقدامی صورت نگیرد شهرداری این اختیار را داشته باشد که یکطرفه و بدون نیاز به کسب اجازه از مالک زمین و املاک کلنگی به صورت یکطرفه اقدام به ساخت و ساز زمین مخروبه نماید و سهم خودش را به مزایده بگذارد و سهم مالک زمین یا ملک کلنگی را نیز تحویل مالک دهد با این روش هم شهر زیبا تر میشود و هم مشکل مسکن تا حد زیادی حل میشود و یک منبع در آمدی برای شهرداری و وزارت راه و شهر سازی نیز خواهد بود ، ضمن اینکه افراد سودجو و فرصت طلب به جای راکد نگه داشتن سرمایه هایشان بصورت زمین و اراضی و املاک کلنگی که هیچ نفعی برای اقتصاد و دولت نداشته و ندارد ناگزیر خواهند بود سرمایه خود را ( زمین مسکونی و ملک کلنگی ) وارد چرخه اقتصادی نمایند.

 • م
  ۰ ۰

  بر مسببین گرانی مسکن هم از حیث خرید و فروش و هم از حیث اجاره لعنت

 • امیر
  ۰ ۰

  من تشکر ویژه از دولت و مجالس دارم که زحمت کشیدند و قیمت اجاره مسکن را سروسامان دادند..دم همه تون گرم
  امسال صاحبخانه من 100 درصد گذاشته