کد خبر 499039

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

رونمایی از موتور سه‌استوانه‌ای ایران خودرو/ تولید خودروهای برقی و هیبریدی در دستور کار قرار دارد

مدیرعامل ایران خودرو در مراسم رونمایی از موتور سه‌استوانه‌ای ایران خودرو از برنامه این مجموعه برای تولید خودروهای برقی و هیبریدی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین ،مراسم رونمایی از اولین خانواده موتور سه‌استوانه ایران خودرو امروز باحضور وزرای صمت، نفت و همچنین معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست و رییس سازمان استاندارد برگزار شد.

فرشاد مقیمی مدیرعامل ایران‌خودرو در این مراسم اعلام کرد: امروز روز هوای پاک است و بعد از تصویب قانون هوای پاک در سال ۱۳۷۴ و تغییراتی که در این قانون در سال ۹۶ روی داد وظیفه خودروسازان کاهش مصرف سوخت در خودروها  عنوان شد. بر این اساس میزان مصرف سوخت به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر از میزان ۱۲ لیتر در سال ۷۰ به ۸ لیتر در سال ۹۶ و هم اکنون به میانگین ۷.۸ لیتر رسیده است.

وی ادامه داد:‌ استاندارد خودروها پارسال به یورو ۴ رسید و سال ۹۹ این استاندارد به یورو ۵ رسیده و سه موتوری که امروز معرفی می‌شود در قالب سه استوانه ملی با استاندارد آلایندگی یورو ۶ طراحی شده‌اند.

مقیمی در ابطه با اقداماتی که برای کاهش آلودگی هوا صورت گرفته است، گفت: عملکرد اجرای فاز ۲ استاندارد مصرف سوخت ۴۲۴۱در تمامی محصولات این شرکت ،داخلی سازی موتور tu۳،تولید موتور کم مصرف ef۷ to و کاهش مصرف سوخت تا سه و نیم لیتر از اقدامات ما بوده است.

به گفته مدیرعامل ایران خودرو، این شرکت در نظر دارد تا در دهه فجر تولید صنعتی گیربکس شش سرعته را با حضور وزیر صمت افتتاح نماید.

وی در پایان ضمن تشکر از همکاری‌های سازمان استاندارد ادامه داد: ایران خودرو به دنبال تولید فرمان برقی و تولید خودروهای برقی و هیبریدی است و تارا برقی وارد فاز آزمایشی و سخت افزاری گردیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین موتور سه استوانه جدید ایران خودرو قابلیت استاندارد یورو ۶ را دارد و توان این موتور ۷۲ تا ۱۵۰ اسب بخار است و گشتاور آن ۹۸ تا ۲۴۰ نیوتن بر متر است .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر