{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 386177

رییس سازمان ملی استاندارد اعلام کرد؛

رییس سازمان ملی استاندارد گفت: با توجه به مصوبه معاون اول رئیس جمهور که به سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده، هم اکنون در حال تدوین استانداردهای مرتبط با حوزه رمزارز هستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین ؛  نیره پیروزبخت امروز در مراسم روز ملی استاندارد از ابلاغیه معاون اول رئیس جمهور برای تدوین استانداردهای مرتبط با رمزارزها خبر داد و افزود: طی یک سال اخیر مصوباتی که از سوی هیئت وزیران به سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده است، ماموریت‌های جدیدی برای این سازمان تعریف کرده که از جمله آن تدوین استانداردهای ملی رمزارز و حوزه اینترنت اشیا و دستگاه‌های مسیریاب است.

وی تصریح کرد: با توجه به مصوبه معاون اول رئیس جمهور که به سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده، هم اکنون در حال تدوین استانداردهای مرتبط با حوزه رمزارز هستیم.

پیروزبخت خاطرنشان کرد: راهبرد هوشمندسازی و تدوین استانداردهای حوزه فناوری های نوین از جمله دستور کارهای سازمان ملی استاندارد است.

رییس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه تاکنون در ایران ۳۳ هزار و ۵۰۰ استاندارد تدوین شده  گفت: یک سوم این استانداردها در دو دولت اخیر تولید شده، این در شرایطی است که شورای فقهی را تشکیل داده ایم تا بتوانیم به صورت شرعی و با در نظر گرفتن مسائل فقهی  به تدوین استانداردهای حوزه حلال بپردازیم.

پیروزبخت با بیان اینکه تجارت با برند حلال می تواند یکی از مزیت های ایران و فرصتی برای بهره گیری از مزیت های این حوزه باشد، تصریح کرد: ایران پس از چین و ژاپن سومین کشور به صورت مشترک با کره جنوبی است که نظام استاندارد آن از پیشرفت مناسبی برخوردار است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری