کد خبر 338131

در راستای برنامه افزایش تولید خودرو؛

جزئیات جلسه قطعه‌سازان در وزارت صنعت

نشست بررسی برنامه‌های ۱۰گانه ساماندهی صنعت خودرو با هدف برنامه‌ریزی در جهت افزایش عمق ساخت داخل برخی از قطعات خودرو برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، فرشاد مقیمی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست مشترک که به صورت جداگانه درشرکت‌های خودروسازی سایپا و ایران خودرو با قطعه‌سازان برگزار شد، گفت: با توجه به فعالیت‌های انجام شده در مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو با محوریت سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و تجمیع ظرفیت ها و تقاضاها، برنامه‌ریزی لازم برای تامین نیاز داخل صورت گرفته و باید در اسرع وقت، اقدامات اجرایی شروع شود.

وی در ادامه با تاکید بر اهمیت تجمیع ظرفیت‌های موجود در تولید خودرو، خواستار تشکیل کمیته تخصصی قوای محرکه در معاونت امور صنایع با مشارکت کلیه دست اندرکاران شد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در بخش دیگری از سخنانش افزود: با توجه به روند رو به رشد تولید در شرکت های خودروساز، معوقات رو به کاهش است و امیدواریم با همکاری بانک مرکزی در پرداخت تسهیلات به خودروسازها، تامین قطعات برای ادامه روند تولید تسهیل شود.

گفتنی است، در نشست مشترک با شرکت های ایران خودرو و سایپا، برنامه های افزایش تولید، فروش امول مازاد خودرو سازان، ایفای تعهدات، توسعه ساخت داخل مورد بررسی قرار گرفت و لیست اموال مازاد ایران خودرو مشخص و جهت واگذاری اطلاع رسانی گردید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • زرز
  ۰ ۰

  شما مکان دقیق رو نمی دونی چطور خبرزدی؟!!!

 • ناشناس
  ۰ ۰

  قطعه ساز : آقا پراید را بکنید 120 یه چیزی هم به ما بماسه!
  مسئول: پس مردم چی؟
  قطعه ساز: نجیبند می خرند.