کد خبر 331979

وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد:

پیش‌فروش خودرو تحویل تا دی۹۷ شامل افزایش قیمت نیست

وزیر صنعت، معدن و تجارت درخصوص افزایش قیمت خودرو، به بند دوم مصوبه ستاد تنظیم بازار اشاره کرد و گفت: خودروسازان مکلف به تحویل خودروهای پیش فروش شده با تاریخ تحویل اول شهریور ماه تا ۳۰ دی ماه به قیمت قبل هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین، رضا رحمانی با اعلام اینکه هرگونه افزایش قیمت جدید برای پیش فروش‌ها و فروش‌های آتی خواهد بود در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت برای آن دسته از پیش فروش‌هایی که دارای تاریخ تحویل در قرارداد شهریور تا دی ماه 97 بوده‌اند نیز شامل می شود یا نه، گفت: با این تفسیری که گفتم، افزایش قیمت شامل آنها نمی شود؛ در صورتی که قیمت خودرو و یا تاریخ تحویل قطعی در قرارداد قید شده باشد، ملاک همان خواهد بود.

رحمانی با تاکید بر اجرای دقیق ماده 4 آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان افزود: «همانطور که پیش از این بارها عرض کرده‌ام، همه باید به تعهداتشان پایبند باشند و اگر از این تعهد عدول کنند، سازمان حمایت در دفاع از حقوق مصرف‌کنندگان برخورد نظارتی را اعمال خواهد کرد».

وزیر صنعت درباره ضرر و زیان خودروسازان از این مساله نیز توضیح داد: همانگونه که پیش از این اعلام کرده‌ام، در عمل به تعهدات حساس هستیم و هیچ مماشاتی با خودروسازان نخواهیم داشت؛ زیرا با قرارداد قطعی خرید کرده‌اند و همه باید به این تعهد پایبند باشند.

رحمانی افزود: در هر موضوعی وقتی قولی به مردم می‌دهیم باید به آن عمل کنیم؛ وقتی خودروسازان در پیش فروش‌های عادی خود به مردم تعهد داده‌اند که قیمت مطابق زمان تحویل مندرج در قرارداد محاسبه می‌شود، باید به آن پایبند باشند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: خریداران به برخی شایعات و خبرهای غیرموثق توجه نکنند؛ زیرا خودروسازان مکلف به تعهدات قبلی قیمت و زمان تحویل هستند.

رحمانی پیشتر اعلام کرده بود: «وزیر صنعت در کنار مردم و مطالبه‌گر حقوق مردم از خودروسازان است. در جلسه های روزهای اخیر از مدیران 2 خودروساز بزرگ خواسته شده که براساس قراردادها روند تحویل خودروها تسریع شود و قراردادهای قطعی مشمول افزایش قیمت نمی‌شود».

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  سلام
  ماهایی که ثبت نام قطعی نکردیم و قرار بود آذر دعوت نامه برای تسویه بیاد و تحویل خودرو آذر بود ،شامل افزایش قیمت هستیم یا نه ؟

  • مردم
   ۰ ۰

   تا آخر دی هیچ افزایش قیمتی برای انواع قراردادهایی که موعد تحویل آنها تا آخر دی هست؛ اعمال نمیشه. بلخره به حقوقمون رسیدیم هرچند که خیلی اعصابمون خورد شد

 • علی
  ۳ ۱

  ایادرروی کره زمین جایی چون ایران افزایش ونوسان قیمتهاوجوددارد؟؟؟؟؟؟!!!!

 • شهروند
  ۰ ۵

  با سلام خدمت جناب آقای وزیر محترم
  ایوالا . آفرین .هوای مردم داشته باشید که حامی نظام باشند .این سود جویان خیلی سود بردند و به مسئولین ضربه زدند
  الله اکبر .جانم فدایی رهبر .

 • reza
  ۱ ۰

  برای پیکاپ ریچ تحویل مهر قیمت قدیم محاسبه نکردن