کد خبر 493293

فرمانده پلیس کوهستان خبر داد؛

افزایش تعداد جانباختگان سقوط بهمن به ۱۲نفر

فرمانده پلیس کوهستان با اعلام اینکه عملیات انتقال دو جسد کشف شده در دارآباد در حال انجام است، گفت: تعداد جانباختگان سقوط بهمن به ۱۲ نفر رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سرهنگ محمد مقدسی رییس پلیس کوهستان اظهار داشت: از روز گذشته مأموران یگان کوهستان پلیس پیشگیری پایتخت به همراه سایر دستگاه های امدادی برای پیدا کردن کوهنوردانی که بر اساس اعلام خانواده‌هایشان از هنگام ریزش بهمن مفقود شده بودند به مجموعه توچال و دیگر ارتفاعات شمالی تهران مراجعه کردند.

وی افزود: همانطور که روز قبل اعلام کردیم، محل دو نفر از کوهنوردان که بنا بر اظهارات خانواده‌هایشان در موقعیت دارآباد مفقود شده بودند، پیدا شد اما با توجه به تاریک شدن و سردی بیش از حد هوا عملیات جستجو به امروز موکول شد.

فرمانده یگان کوهستان پلیس پیشگیری پایتخت گفت: امروز مأموران یگان پلیس کوهستان برای پیدایش اجساد به دارآباد رفته و پیکر دو کوهنورد دیگر را پیدا کردند که البته هویت آنها مشخص است.

وی گفت: اسامی این دو کوهنورد که با همدیگر نسبت فامیلی هم دارند (پسرعمو) افسل ثابت قدم فرزند پرویز متولد ۶۲ و مهدی ثابت قدم فرزند تراب متولد ۷۴ است.

سرهنگ مقدسی خاطرنشان کرد: در ارتفاعات کلکچال یک کوهنورد دیگر هم پیدا شد که نام او اسماعیل جلیله وند است که با این احتساب تعداد فوتی‌ها به 12 نفر می‌رسد.

وی اسامی اجسادی که تحویل یگان پلیس شده را به شرح ذیل اعلام کرد:

محمد محمدی فرزند حسین،هادی ‌بهادری،یحیی انصاری فرزند جواد،اشکان رضوایی نراقی فرزند بهروز،کوروش کاشفیان فرزند احمد،اصغرکنعانی‌فرزنداحمد، امیرهوشنگ سرآبادی،علیرضا قاضی زاهدی،افسل ثابت قدم فرزند پرویز متولد ۶۹،مهدی ثابت قدم فرزند تراب متولد ۷۴،اسماعیل جلیله وند،سید مصطفی فاطمی شغل دندان پزشک.

فرمانده یگان کوهستان پلیس پیشگیری پایتخت گفت: عملیات جست و جو به پایان رسید و اجساد افرادی که بنا به اظهارات خانواده ها و دوستانشان در بهمن گرفتار شده بودند، پیدا شدند اما عملیات انتقال دو جسد کشف شده در ارتفاعات دارآباد به پایین ارتفاعات هنوز ادامه دارد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر