{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 427999

با افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در شهر نیویورک، مقامات این شهر از آغاز فعالیت بیمارستان صحرایی که در پارک مرکزی این شهر دایر شده خبر دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، با افزایش سریع مبتلایان به ویروس کرونا در نیویورک، بیمارستان صحرایی اضطراری، در پارک مرکزی این شهر فعالیت خود را آغاز کرد.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، این بیمارستان صحرایی 68 تخت داشته و 10 تخت آن مجهز به تجهیزات مراقبت‌های ویژه است. همچنین 60 تا 70 پرسنل پزشکی قادر به فعالیت در این تاسیسات موقت هستند.

مقامات شهر نیویورک دستور داده‌اند که تمامی فعالیت‌های تجاری غیرضروری تعطیل شده و هرگونه تجمع مردم در هر اندازه‌ای را ممنوع اعلام کرده‌ و به تمامی ساکنین دستور داده‌ تا دست کم دو متر از یکدیگر فاصله داشته باشند. کسانی که قوانین فاصله اجتماعی در این شهر را رعایت نکنند ممکن است تا 500 دلار جریمه شوند.

بر اساس آخرین آمار، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به 164 هزار و 435 نفر رسیده و قربانیان این ویروس نیز به 3 هزار 175 نفر رسیده‌اند.

بیشترین آمار مبتلایان و قربانیان کرونا متعلق به ایالت نیویورک هستند. تا کنون 67 هزار و 325 نفر در این ایالت به ویروس کرونا مبتلا شده و دست کم 1342 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

سازمان جهانی چند روز پیش هشدار داد که به علت شیوع سریع ویروس کرونا در آمریکا، این کشور می‌تواند به مرکز سرایت جهانی ویروس کرونا تبدیل شود. 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری