کد خبر 489895

پس از اجرای یک حکم قضایی در ایران؛

چهار کشور اروپایی از نشست شورای اقتصادی با ایران انصراف دادند

چهار کشور اروپایی از جمله فرانسه و آلمان به بهانه اجرای یک حکم قضائی در ایران و با هدف افزایش فشار اقتصادی بر تهران، از حضور در نشست شورای روابط اقتصادی با ایران تا اطلاع ثانوی انصراف دادند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، همزمان با سخنان مداخله‌جویانه سران چند کشور اروپایی در امور امنیتی داخلی ایران به بهانه اعدام شدن یک سرشبکه ضد انقلاب و معاند جمهوری اسلامی، فشار اقتصادی بر تهران نیز در دستور کار این کشورها قرار گرفت.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، دولت فرانسه شامگاه یکشنبه اعلام کرد که سفیر این کشور در تهران، در نشست آنلاین شورای روابط اقتصادی اروپا-ایران در هفته جاری، شرکت نمی‌کند.

بر اساس این گزارش، وزارت خارجه فرانسه همچنین گفت نمایندگان کشورهای آلمان، اتریش و ایتالیا نیز در این نشست که قرار بود امروز (دوشنبه) برگزار شود، شرکت نمی‌کنند.

وزارت خارجه فرانسه در این بیانیه توئیتری، هشتگ «اوضاع طبق معمول نیست» (#nobusinessasusual) را درج کرد.

مسئولان چند کشور اروپایی شورای روابط اقتصادی اروپا-ایران نیز در بیانیه‌ای جداگانه اعلام کردند که نشست امروز تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

اتحادیه اروپا، آلمان و فرانسه روز شنبه در پی اعدام «روح‌الله زم» سرشبکه ضد انقلاب، لیدر اغتشاشات دی ماه ۹۶ و مؤسس و گرداننده رسانه معاند آمدنیوز که سحرگاه ۲۲ آذر ماه به دار مجازات آویخته شد، بیانیه‌های مداخله‌جویانه‌ای صادر کردند.

بعد از آن بود که سفرای آلمان و فرانسه به وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران احضار شده و مراتب اعتراض تهران درباره این اظهارات مداخله‌جویانه به آنها ابلاغ شد .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • ک
    ۰ ۰

    پدر سوخته ها می دانند که ایران برای برگزاری جلسه التماس می کند آیا شده ایران هم چنین جلساتی را حتی به حق هم بزند