کد خبر 455347

عضو هیئت رئیسه مجلس

تشکیل وزارت بازرگانی هنوز در حد یک طرح است

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی در حد طرح باقی مانده است، گفت: رئیس جمهور طبق قانون مکلف است وزیر صمت را معرفی کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، احمد امیرآبادی فراهانی، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی ، با بیان اینکه تشکیل وزارت بازرگانی در حد طرح باقی مانده است و مجلس  و شورای نگهبان درباره آن اختلاف‌نظر دارند، گفت: در حال حاضر رئیس جمهور طبق قانون باید یک وزیر برای وزارتخانه صمت معرفی کند تا طرح تشکیل وزارت بازرگانی تصویب، تأیید و ابلاغ شود.

امیرآبادی فراهانی تصریح کرد: آخرین مهلت سه ماهه معرفی وزیر صمت در تاریخ ۲۲ مرداد است، بنابراین رئیس جمهور مکلف است وزیر صنعت، معدن و تجارت را معرفی کند.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره امکان بررسی دوباره طرح یاد شده گفت: مصوباتی که به شورای نگهبان می‌رود و بازمی‌گردد، در مجلس بعدی قابل رسیدگی است. شورای نگهبان به تبصره‌ای از طرح تشکیل وزارت بازرگانی ایراد گرفت  و به مجلس دهم بازگشت؛ پارلمان دهم هم با آن تبصره مخالفت کرد و آقای لاریجانی، رئیس وقت جلسه طرح را به کمیسیون اجتماعی ارجاع داد که تاکنون این کمیسیون در مجلس یازدهم پاسخی به صحن ارائه نکرده است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

عناوین بیشتر