کد خبر 454311

در دیدار وزیر دارایی عراق با رئیس کل گمرک ایران؛

همکاری گمرکی ایران و عراق افزایش می‌یابد

وزیر دارایی عراق در دیدار با رئیس کل گمرک ایران، بر همکاری مشترک دولت عراق برای استفاده از تجارب گمرک ایران خصوصا در زمینه الکترونیکی شدن رویه ها و اتوماسیونی شدن اقدامات تاکید کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، در حاشیه گفتگوی نخست وزیر عراق و رئیس جمهور کشورمان، حلاوی وزیر دارایی عراق و مهدی میراشرفی، رئیس کل گمرک ایران دیدار کردند. در این دیدار وزیر دارایی عراق و رئیس کل گمرک ایران بر بازگشایی مرزهای عراق و همکاری‌های فنی گمرکی با ایران تاکید شد.

وزیر دارایی عراق همچنین، بر همکاری مشترک و علاقه مندی دولت عراق برای استفاده از تجارب گمرک ایران خصوصاً در زمینه الکترونیکی شدن رویه‌ها و اتوماسیونی شدن اقدامات تاکید کرد.

وی در ادامه در خصوص مرزهای این کشور با ایران از تصمیم این کشور در بازگشایی هرچه سریع‌تر مرزهای جنوبی عراق خبر داد.

حلاوی همچنین در راستای همکاری‌های فنی دو کشور، اعزام کارشناسان و کارمندان گمرک عراق به ایران برای استفاده از تجارب فنی گمرک ایران را خواستار شد.

ایجاد دروازه مشترک تجاری نیز از دیگر موارد مورد تاکید بین وزیر دارایی عراق و رئیس کل گمرک ایران بود که مهدی میراشرفی، رئیس کل گمرک ایران، ضمن استقبال از موارد مطرح شده، برای اجرای اقدامات مشترک در تبادل اطلاعات گمرکی، توانمندی پرسنل گمرک عراق و بازگشایی مرزهای مشترک، اعلام آمادگی کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری