کد خبر 450017

لوازم خانگی ایرانی؛ گران‌تر از نرخ مصوب

افزایش قیمت لوازم خانگی در بازار از ماه‌های ابتدایی امسال آغاز شد، اما در هفته‌های گذشته این افزایش بیش از قبل خبرساز شد.

 به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از همشهری، مشاهدات میدانی بازار از افزایش قیمت ۲۵ تا ۳۰درصدی لوازم خانگی ایرانی حکایت داشت؛ چیزی که تولیدکنندگان، آن را به افزایش هزینه‌های تولید و قیمت تمام‌شده نسبت می‌دادند و اجتناب‌ناپذیر می‌دانستند. دوم تیرماه سازمان حمایت افزایش بین 20 تا 25درصدی نرخ انواع لوازم خانگی را تصویب ‌و ضمن اعلام محدوده قیمت‌ برای تولیدات داخلی، کارخانجات را به درج نرخ‌های خود در سامانه 124ملزم کرد. با این حال نگاهی به بازار لوازم خانگی نشان می‌دهد نرخ بسیاری از کالاها خارج از محدوده تعیین شده قرار دارد و نرخ‌های جدید برخی شرکت‌ها هنوز در سامانه 124ثبت نشده است. ستاد تنظیم بازار برای پیشگیری از این تخلف تامین ارز و ورق مورد نیاز واحدهای تولیدی را به ثبت اطلاعات مذکور در سامانه انبارها منوط کرد. به گفته محمدرضا کلامی، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت، بانک مرکزی نسبت به تأمین ارز مواداولیه و قطعات تولید لوازم خانگی مطابق فهرست ثبت سفارش‌های اعلامی از سوی این وزارتخانه اقدام خواهد کرد.

جهت اطلاع از جدیدترین قیمت لوازم خانگی

و آگاهی از نرخ‌ها در بازار لوازم خانگی ایرانی و خارجی روزانه به سرویس "لوازم خانگی" در پایگاه خبری اقتصاد آنلاین مراجعه نمایید

بیشتر بخوانید
ارسال نظر