کد خبر 371987

تثبیت قیمت گوشت در کشور

مشاور و قائم مقام معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی گفت: تلاش‌های دامداران و برنامه ریزی این وزارتخانه باعث شده قیمت گوشت امسال نسبت به سال گذشته به ثبات نسبی برسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، مهراب فرجی روز چهارشنبه در حاشیه هم اندیشی معاونان بهبود تولیدات دام استان های منطقه یک کشور اظهار داشت: سال گذشته نزدیک ۱۴۰ هزار تن گوشت قرمز وارد شده بود که امسال با تلاش های دامداران و برنامه های این وزارتخانه هم کاهش قیمت را داشتیم و هم دام‌های سبک و سنگین قابل عرضه‌ای در دامداری‌ها وجود دارد که این مساله باعث کاهش قیمت شده و می‌توان گفت که وضعیت قیمت‌ها تعدیل و به ثبات نسبی رسیده است.

وی یادآور شد: برنامه توسعه پایدار صنعت دامپروری کشور با رویکرد استفاده از پتانسیل‌های اکولوژیکی در سطح مناطق کشور در دست برنامه‌ریزی است.

فرجی افزود: اساس کار در این برنامه استفاده از تمامی ظرفیت های موجود و دانش نوین پرورش دام بوده که بتوانیم افزایش تولید شیر و گوشت را به اندازه ای که در سند چشم  بیست ساله، افق های پنج ساله و ۱۰ ساله پیش بینی شده برسانیم.

وی اضافه کرد: منابع توسعه این تولیدات در کشور وجود دارد و برنامه‌ریزی های کلان لازمه تحقق ان است که این مساله نیز مستلزم حمایت ویژه‌ای از سوی مسئولان است که با محوریت توسعه پایدار در روستاها بتوانیم تولید گوشت قرمز را با استفاده از توان علمی کشور و اصلاح نژادی افزایش دهیم تا بتوانیم وابستگی به واردات را کاهش دهیم.

مشاور و قائم مقام معاون امور دام وزیر جهاد کشاورزی گفت: استان‌های زاگرس نشین و شمالی پتانسیل تولید این محصولات علوفه ای و به تبع آن دامی را دارند این امکان وجود دارد که دست پیدا کنیم.

معاونان بهبود تولیدات دامی سازمان های جهاد کشاورزی منطقه یک کشور شامل استان های آذربایجان غربی و شرقی، اردبیل، تهران، خراسان رضوی و شمالی، زنجان و سمنان، قزوین و قم، مرکزی و همدان، مازندران، گلستان و گیلان در این هم اندیشی حاضر بودند.

بررسی و تبیین سیاست‌های صدور مجوزها در بخش دام،  تشریح و تبیین  سیاستهای صدور مجوز و برنامه ریزی تولید در بخش طیور، بررسی مسایل هویت گذاری بخش دام در کشور و مشکلات اعتبارات و بودجه این بخش از اهداف تشکیل این هم اندیشی بود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر