{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 336526

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین عنوان شد:

رییس شورای تامین دام کشور گفت: با ورود دام زنده به کشور قیمت دام زنده در کشور از ابتدای هفته تا امروز ۵ تا ۶ تومان کاهش یافته است و روند کاهشی آن ادامه دارد.

اقتصادآنلاین - سپیده قاسمی؛ منصور پوریان در گفت و گو با اقتصادآنلاین با بیان اینکه قیمت هر کیلوگرم دام زنده از 40 هزارتومان به 34 هزار تومان کاهش یافته است، اظهار کرد: انتظار می‌رفت روند کاهش قیمت سریع تر اتفاق بیفتد، اما موانعی بر سر آن وجود دارد.

وی ادامه داد: ممانعت سازمان دامپزشکی و ستاد مبارزه با قاچاق برای ورود دام های پلاک نشده به پایتخت از دلایل کندی روند کاهش قیمت گوشت قرمز است.

پوریان قیمت منطقی هر کیلوگرم دام زنده در شرایط کنونی را 26 تا 27 هزار تومان دانست.

وی همچنین نسبت به تغییر روش توزیع گوشت قرمز توسط وزارت صمت در آستانه سال نو هشدار داد و گفت: هر نوع تغییر در روش توزیع گوشت قرمز می‌تواند قیمت گوشت قرمز در شهرستان ها به وِیژه شهرهایی که گوشت آنها از تهران تامین می‌شوند را بالا ببرد.

رییس شورای تامین دام کشور اضافه کرد: هر روش در ابتدا معایبی دارد که باید شناخته و برطرف شود، اکنون روش توزیع گوشت قرمز توسط شرکت پشتیبانی امور دام در شرایط خوبی قرار دارد و بهترین اتفاق ادامه آن است.

پوریان در پایان تاکید کرد: دیگر زمانی برای آزمون و خطا نداریم و اگر وزارت صمت اصرار بر اجرای روش دیگر دارد آن را مکمل روش شرکت پشتیبانی قرار دهد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری