عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس؛

تعلل در اعطای تنفس خوراک به پتروپالایشگاه‌ها تخلف از قانون است

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: نزدیک یک سال است که ۸طرح پتروپالایشگاهی از سوی وزارت نفت به صندوق توسعه ملی جهت اعطای تنفس خوراک معرفی شده، ولی صندوق توسعه به آن بی تفاوت است که مصداق تخلف از قانون است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی درباره لزوم اعطای تنفس خوراک به واحدهای پتروپالایشگاهی از سوی صندوق توسعه ملی گفت: درخصوص اعطاء تنفس خوراک به واحدهای پتروپالایشگاهی قانون صریحی وجود دارد. بر اساس قانون حمایت از صنایع پایین دستی نفت خام، صندوق توسعه ملی موکلف به اعطاء تنفس خوراک به طرح های پتروپالایشگاهی شده است.

وی ادامه داد: نزدیک یک سال است که 8 طرح پتروپالایشگاهی از سوی وزارت نفت به صندوق توسعه ملی جهت اعطاء تنفس خوراک معرفی شده، ولی صندوق توسعه به آن بی تفاوت است. این که صندوق توسعه ملی نزدیک یک سال این موضوع را باز گذاشته تخلف قانونی است. برنامه اعطاء تنفس خوراک به واحدهای پتروپالایشگاهی هرچه سریعتر باید از سوی صندوق توسعه ملی اعلام شود.

سهل‌انگاری صندوق توسعه ملی در اعطای تنفس خوراک به پتروپالایشگاه‌ها

نماینده مردم شیراز با بیان اینکه به هر 8 طرح پتروپالایشگاهی باید تنفس خوراک داده شود، گفت: درحال حاضر این ظرفیت وجود دارد که به صورت همزمان به هر 8 طرح پتروپالایشگاهی از سهم صندوق توسعه ملی، تنفس خوراک اعطاء شود. این موضوع هیچگونه هزینه‌ای هم برای کشور ندارد و در راستای خنثی کردن تحریم‌ها نیز می باشد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان تصریح کرد: صندوق توسعه ملی باید به تکالیف قانونی خود عمل کند. سهل‌انگاری در اعطاء تنفس خوراک به واحدهای پتروپالایشگاهی درحالی است که مقام معظم رهبری شخصا این موضوع را تکلیف کردن و اجازه اعطای تنفس خوراک به واحدهای پتروپالایشگاهی را داده‌اند.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر