کد خبر 508848

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

افزایش مجدد قیمت نفت با ادامه قطعی برق در آمریکا/ ضعف دلار از عوامل جهش بازار طلای سیاه

قیمت نفت به دلیل عوامل مختلف همچون ادامه اختلال در جنوب آمریکا که ناشی از یخبندان بی‌سابقه در تگزاس بود و همچنین ضعف ارزش دلار، در روز چهارشنبه افزایش یافت.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ به گزارش رویترز، قیمت نفت در روز چهارشنبه به دلیل ادامه قطعی برق در ایالات متحده و ضعف دلار افزایش یافت؛ اما از سویی افزایش غافلگیرکننده موجودی ذخایر نفت آمریکا تا حدودی در مقابل رشد بیشتر ایستاد.

گفتنی است که معاملات آتی نفت خام برنت با 52سنت یا 0.8درصد افزایش، به 65.89دلار در هر بشکه رسید. معاملات آتی نفت خام وست تگزاس اینترمیدیت آمریکا نیز 37سنت یا 0.6درصد افزایش یافت و با قیمت 62.4دلار در هر بشکه مورد معامله قرار گرفت.

بر اساس گزارش موسسه نفت آمریکا در روز سه‌شنبه، ذخایر نفت خام در هفته منتهی به 19فوریه، یک میلیون بشکه افزایش یافت، در حالی که انتظار می‌رفت 5.2میلیون بشکه کاهش یابد.

از طرفی دلار نیز روز چهارشنبه در برابر شش ارز رایج دیگر با پایین‌ترین قیمت در طول شش هفته گذشته معامله شد که قیمت نفت تحت تاثیر این مسئله نیز قرار گرفت. از آنجا که نفت خام با دلار قیمت‌گذاری می‌شود، ضعف این ارز سبب می‌شود که صاحبان ارزهای دیگر این ماده را ارزان‌تر بخرند.

بر اساس تحلیل‌های ارائه شده از سوی کارشناسان، قیمت نفت خام برنت می‌تواند به محدوده 66.45 دلار تا 66.97دلار در هر بشکه نیز افزایش یابد.

شایان ذکر است که قیمت‌ها به دلیل اختلال عرضه در ایالات متحده، نظم در عرضه از سوی کشورهای عضو اوپک پلاس و همچنین کاهش تولید یک میلیون بشکه در روز توسط عربستان سعود، جهش را تجربه کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر